PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Camargue - Francie

Základní informace

Camargue je jedinečný mokřad v Provence, kde je možné spatřit volně žijící plameňáky, polodivoké černé býky a bílé koně, na kterých jezdí místní kovbojové – gardians.

Camargue, Francie plameňáci, Provence, Francie

Nachází se v trojúhelníku tvořeným dvěma rameny řeky Rhôny, na jehož vrcholu leží město Arles, v krajině mokřadů, které vznikly překládáním rozvětveného toku řeky Rhôny ve čtvrtohorách. Dodnes se tato oblast rozrůstá díky 20 milionům m3 sedimentů, které tento tok každoročně přinese. Díky blízkosti moře je tu půda prosycena solí, takže zde lze najít převážně slanomilnou vegetaci.

Mořská voda dala také vzniknout solným jezerům zvaným étang. Ta jsou poměrně nízká, voda dosahuje maximálně dvou metrů, ale některá se táhnou do délky až 12 kilometrů. Největší z nich Étang de Vaccarès se rozkládá na ploše více než 6 500 hektarů a je velmi významným hnízdištěm ptáků. Tento jedinečný ekosystém nabízí ideální podmínky pro pěstování rýže, ale i dostatek prostoru pro divoká zvířata.

Camargue a jeho fauna

Jako na jednom z mála míst ve Francii tu hnízdí plameňáci, kteří zde zůstávají od února do srpna. V celém Camargueu lze každý rok spatřit až 10 000 párů. Jejich oblíbeným místem je ornitologický park Pont du Gau, kde se návštěvníci mohou projít po několika vyznačených trasách a kochat se nádherou těchto až 1,4 m vysokých ptáků.

K typickým zvířatům Camargueu patří i polodivocí býci, jejichž původ se odvozuje od dobytka Attilových hord. Žijí na svobodě v močálovité krajině v rhônské deltě a z jejich z masa se připravuje věhlasný gardianne de taureau. Využívají se také pro course camargue, tedy nekrvavý typ koridy, kdy úkolem toreadora není býka zabít, ale strhnout mu z rohů látkovou kokardu. Za ni pak dostane body od rozhodčích.

Menší černé býky částečně pasou v bažinách honáci zvaní gardians. Ti se drží tradičního života, bydlí v nízkých bílých domcích s doškovou střechou a jezdí na bílých koních, které patří k nejstarším koňským plemenům na světě. Jsou menšího vzrůstu a jejich typické zbarvení se během života mění – hříbata se rodí šedá a až postupně s dospíváním zbělají.

Přírodní park Camargue je od roku 1970 chráněný statusem biosférická rezervace a o 16 let později byl označený jako mokřad mezinárodního významu.

Oficiální webová stránka: www.arlestourisme.com/en/the-camargue.html

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Zajímavé články

Parfémy Fragonard

Školní zájezdy Francie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY