PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 4x

Cambridge - Anglie

Základní informace

Cambridge je starobylé anglické univerzitní město, které se nachází asi 80 km na severovýchod od Londýna. Jeho význam sahá až do doby Římanů, protože je situováno v místě, odkud je splavná řeka Cam. Nejznámější institucí je University of Cambridge, kde studuje asi 22 000 studentů.

Trinity College, Cambridge, Anglie St John´s College, Cambridge, Anglie King´s College, Cambridge, Anglie Trinity College, Cambridge, Anglie King´s College Chapel, Cambridge, Anglie Cambridge, Anglie Anglie Cambridge, Madingley Hall

Historie a současnost Cambridge

Oblast okolo Cambridge byla osídlena již před dobou vlády Římanů. Nejstarší objevené historické nálezy pochází z pozdní doby bronzové, tedy asi z doby 1 000 let př. n. l. První významné sídlo vyrostlo v této oblasti po vpádu Římanů okolo roku 40. Římané zde vystavěli opevnění, které chránilo přechod přes řeku Cam. Zbytky cest a opevnění vytvořených Římany jsou viditelné dodnes. Poté, co Římané opustili Británii, obsadili oblast Sasové. V Anglosaské kronice je město uváděno jako Grantebrycge. V 9. století městu vládli Vikingové, ale postupně ztratili svůj vliv.

V 11. století se tu začaly zakládat náboženské řády a v roce 1209 se sem přesunula skupina církevních studentů a učenců, jež se po akademických a náboženských sporech odtrhla od Oxfordské university a založila zde univerzitu. Nejstarší kolej – Peterhouse, která existuje do současnosti, byla založena roku 1284. Stavba jedné z nejvýraznějších dominant města – King's College Chapel – byla zahájena Jindřichem VI. roku 1446 a byla dokončena roku 1515 za vlády Jindřicha VIII.

Ve městě působí Cambridge University Press, jedno z nejvýznamnějších světových nakladatelství, zahájilo svou tiskařskou činnost již roku 1534.

Kromě prohlídky města a universitních budov vám v Cambridge doporučujeme vystoupat si pro pěkný výhled na věž kostela St Mary´s Church. A pokud se nebojíte vody a možného převrhnutí, vyzkoušejte také projížďku na pramicích po řece Cam.

Oficiální webová stránka: www.visitcambridge.org

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY