PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 6x

Canterbury - Anglie

Základní informace

Město Canterbury bylo díky své poloze na cestě z Londýna do Doveru důležitým římským městem. Po příchodu svatého Augusta (v r. 597), který měl Anglosasy obrátit na křesťanskou víru, význam města dále rostl a brzy se stalo centrem křesťanské církve v Anglii.

Canterbury, Anglie Canterbury, Anglie St Augustine´s Abbey, Canterbury, Anglie Canterbury Cathedral, Canterbury, Anglie Canterbury Cathedral, Canterbury, Anglie Canterbury Cathedral, Canterbury, Anglie

Katedrála v Canterbury a slavné Chaucerovy povídky

Canterbury bylo vážně poškozeno bombardováním během druhé světové války a jeho části byly následně přestavěny. Přesto je toto středověké městečko plné křivolakých uliček a hrázděných domů velice půvabné a zvláště v letních měsících přitahuje velké množství návštěvníků.

Největším pokladem Canterbury je překrásná gotická katedrála postavená na místě prvního křesťanského kostelíka z roku 597. Po mučednické smrti arcibiskupa Thomase Becketa r. 1170 se katedrála stala jedním z nejvýznamnějších poutních míst Evropy a zajistila Canterbury budoucnost coby střediska náboženství. Její stavební vývoj probíhal v několika stoletích a odráží několik stavebních stylů. Katedrála je sídlem Primase celé Anglie.

Canterburské povídky sepsané anglickým básníkem Geoffrey Chaucerem (1345–1400) se řadí k významným dílům rané anglické literatury. Jejich obsahem jsou vtipné a divoké historky vyprávěné poutníky při cestě z Londýna do Canterbury v roce 1387 a popisující obraz anglické společnosti 14. století.

Oficiální webová stránka: www.canterbury.co.uk

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY