PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Carisbrooke Castle - Anglie, Isle of Wight

Základní informace

Hrad Carisbrooke Castle leží na ostrově Isle of Wight ve vesnici Carisbrooke, nedaleko města Newport. Dnes patří pod správu anglického kulturního dědictví English Heritage a je přístupný veřejnosti.

Carisbrooke Castle, Isle of Wight, Anglie Carisbrooke Castle, Isle of Wight, Anglie

Historie Carisbrooke Castle

Během saských dob byla v Carisbrooke přinejmenším pevnost. Historie hradu však byla zahájena až kolem roku 1100, kdy byl ostrov Isle of Wight udělen rodině Redversů. V roce 1293 hraběnka Isabella de Fortibus, poslední majitelka z rodiny Redversů, prodala hrad Edwardovi I. V roce 1377 (v době vlády Richarda II.) na hrad neúspěšně zaútočili Francouzi. Údajně ho zachránil místní hrdina Peter de Heyno, který zastřelil francouzského velitele. V roce 1467 získal hrad Anthony Woodville, Lord Scales (později hrabě Rivers). Vybudoval bránu Woodville Gate (dnes vstupní brána). Woodville byl zabit Richardem III. v roce 1483, ale jeho bratr Edward Woodville získal znovu kontrolu nad hradem o dva roky později, poté, co na trůn nastoupil Jindřich VII. Za panování Jindřicha VIII. byla zbudována hradní věž a za vlády Alžběty I. Sir Georg Carey hrad opevnil.

Po porážce v anglické občanské válce zde byl v letech 1647–48 vězněn král Karel I. Nejdříve byl vězněn v pohodlí, ale poté, co se neúspěšně snažil utéct (zůstal zaklíněný mezi okenními mřížemi), byl bedlivě střežen. Drženy zde byly i jeho dvě nejmladší děti a princezna Elizabeth zde zemřela. Princezna Beatrice, nejmladší dcera královny Viktorie a guvernérka ostrova v letech 1896–1944, si z hradu udělala svůj letní dům.

Co si mohou návštěvníci prohlédnout

Uvnitř hradu se nachází obytné místnosti, které pocházejí ze 13. a v horní části hradu ze 16. století. Některé z nich jsou v troskách, ale hlavní místnosti byly používány jako oficiální sídlo guvernéra ostrova Wight až do roku 1940, a proto zůstaly v dobrém stavu. Velký sál Great Hall, velká komnata Great Chamber a několik menších místností jsou otevřeny pro veřejnost, stejně jako místnost, kde se nachází muzeum, jehož hlavním tématem je hrad a král Karel I. Většina pokojů je částečně zařízena. Strážní komnata Constable´s Chamber je velká místnost, která se nachází ve středověké části hradu. Byla to ložnice Karla I., když zde byl uvězněn a princezna Beatrice ji používala jako jídelnu. Dnes je zde postel krále Karla I. a princeznina široká sbírka jeleních a antilopích hlav.

Vedle hlavní brány se nachází kaple St Nicholas, která byla v roce 1904 znovu otevřena a vysvěcena a byla přestavěna na národní památník krále Karla I. V blízkosti obytných budov se nachází 49 metrů hluboká studna. Vodu ze studny dostávají osli pomocí velkého dřevěného kola, které uvádí svou chůzí do pohybu. Návštěvníky lákají i zahrady Princezny Beatrice, které navrhl Chris Beardshaw (bývalý moderátor BBC a vítěz zahradního designu).

Zdroje:
http://en.wikipedia.org/…brook_Castle
http://www.turistika.cz/…rooke-castle
http://www.english-heritage.org.uk/…ooke-castle/

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY