PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Caslano - Švýcarsko

Základní informace

Caslano je půvabné městečko ležící v kantonu Ticino na jihu Švýcarska na malém výběžku pevniny do jezera Lago di Lugano.

Nejstarší osídlení pravého břehu řeky Magliasina, která se tu v nadmořské výšce 275 metrů vlévá do jezera Lago di Lugano, je prokázáno až do dob antiky. Římané si tu postavili opevněné město. Právě v hranicích těchto hradeb, po nichž se však zachovaly stopy jen v místopisných názvech, leží dnešní staré centrum Caslana, které spadá pod ochranu švýcarské organizace národního bohatství. Díky své poloze přímo u jezera a spleti malebných uliček přitahuje pozornost množství návštěvníků.

Caslano se může pochlubit i nádherným městským znakem. Ten zobrazuje pevný hrad na kopci nad jezerem, vedle nějž roste vysoká zelená jedle.

Vesnice v těsné blízkosti italských hranic vždy žila z rybářství, zemědělství, lodního obchodu a mnoho místních obyvatel pracovalo i v nedalekých lomech, kde se těžil vápenec a jíl. Ten se pak vypaloval v několika místních pecích. K zásadnímu zlomu v hospodářství tohoto městečka došlo až po druhé světové válce, kdy tradiční zdroje příjmů nahradil rychle se rozvíjející turistický ruch.

Návštěvníci tu mohou obdivovat několik svatostánků, mezi nimiž vyniká farní kostel z roku 1653, postavený na místě staršího kostelíka. Pozornost přitahuje i množství zajímavých obytných budov, jako je např. Villa Martini-Ferretti, a několik muzeí. Většina turistů sem však přijíždí kvůli čokoládě. Roku 1957 tu totiž vznikla továrna na výrobu dnes již proslulé čokolády Alprose, v níž je dnes možné nakouknout na proces výroby, navštívit muzeum, věnující se historii této značky i tradici švýcarské čokolády obecně, a v neposlední řadě i ve firemním obchůdku nakoupit tuto pochutinu za příznivé ceny.

Oficiální webová stránka: www.caslano.ch

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY