PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Chamonix - Francie

Základní informace

Chamonix-Mont-Blanc je renomovaným horským střediskem rozkládajícím se u úpatí nejvyšší evropské hory Mont Blanc v Horním Savojsku na východě Francie.

Chamonix, Švýcarsko Francie Chamonix, Red Train Going To Montenvers Mer de Glace Station During Summer Day-Mont Blanc Massif Francie Chamonix, Aiguille du Midi

Do Chamonix ležícím v údolí říčky Arve míří turisté, kteří se chtějí pokochat pohledem na Mont Blanc, horolezci, lyžaři i zájemci o pěší turistiku. Poprvé bylo městečko, obklopené sněhobílými ledovci a horskými štíty, zmíněno již v 11. století, kdy zde byl vybudován benediktýnský klášter. Stejně jako většina území dnešního Savojska, i Chamonix a jeho okolí bylo až do roku 1860 součástí nezávislého savojského knížectví.

Dlouhá staletí bylo Chamonix chudou oblastí, ale již na přelomu 18. a 19. století začalo městečko nabývat na významu coby centrum horolezectví a horské turistiky, později také alpského lyžování. První zimní olympijské hry se v roce 1924 konaly právě zde. Celý tento vývoj mapuje zdejší Alpinistické muzeum (Musée Alpin) ve středu města. V něm se dozvíte zajímavé informace mimo jiné o prvním výstupu na Mont Blanc a poslechnete si také autentické vyprávění Jacquese Balmata – horolezce, který v roce 1786 společně se svým kolegou Michelem Paccardem horu pokořil coby první.

Chystáte-li se na Mont Blanc vystoupat i vy, pak právě v Chamonix získáte veškeré důležité informace, mapy a můžete si zde domluvit horského vůdce. Pokud jste přijeli kvůli lyžování, tak se odtud na nedaleké sjezdovky dostanete buď vlastním autem, nebo kyvadlovým autobusem. Svahy jsou rozloženy po obou stranách údolí Chamonix a na své si tu přijdou zejména nároční lyžaři, na které zde čekají jedny z nejlepších sjezdovek v celých Alpách.

Pokud se chcete pokochat nezapomenutelným výhledem na Mont Blanc, můžete v Chamonix nastoupit na jednu z lanovek, které vás dovezou buď na vrchol Le Brévent, nebo na Aiguille du Midi.

Oficiální webová stránka: www.chamonix.com

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Zajímavé články

Parfémy Fragonard

Školní zájezdy Francie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY