PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Charlottenburg - Německo, Berlín

Základní informace

Charlottenburg je největší dochovaný královský palácový komplex v Berlíně a zároveň i čtvrť, která vyrostla kolem něj a jež proslula jako centrum nočního života.

zámek Charlottenburg, Berlín, Německo

Jediná do dnešní doby dochovaná berlínská královská rezidence z doby vlády Hohenzollernů vyrostla na místě původní osady zvané Lietzow, o níž nejstarší zmínka pochází už z roku 1239. V druhé polovině 17. století vyměnila druhá manželka kurfiřta Friedricha III. Žofie Šarlota Hannoverská tyto pozemky za svou půdu u Postupimi a roku 1695 tu pro ni začal kurfiřt pod vedením architekta Simona Gondeau stavět letní zámeček v barokním stylu. Když byl po čtyřech letech dokončený, udělala z něj majitelka centrum umění a vzdělanosti, kde se setkávala intelektuální elita své doby. Šarlota zde žila zcela nezávisle na svém manželovi, který sem přijížděl pouze na její pozvání.

Tato svoboda však netrvala dlouho. Roku 1701 se z kurfiřta Friedricha III. stal pruský král Friedrich I. a zámek bylo nutné rozšířit, aby byl důstojným sídlem hodným monarchy. Proto švédský architekt Johann Friedrich Eosander postavil nové východní křídlo a vstupní věž s kopulí, ozdobenou na vrcholku sochou bohyně Fortuny.

Žofie Šarlota brzy poté ve svých 36 letech zemřela na zápal plic a právě tehdy se na její počest název zámku přeměnil na Charlottenburg. Během času pak došlo k přístavbě východního křídla pod vedením George von Knobelsdorff a v 18. století tu Peter Joseph Lenné zřídil zahradu v anglickém stylu s jezírkem a belvederem.

Nedlouho nato se okolí zámku stalo oblíbenou rekreační oblastí a místem nedělních výletů Berlíňanů. Už v roce 1770 zde byl otevřen první zájezdní hostinec a po protažení tratě tramvaje tažené koňmi z Berlína tu rychle vyrostl i velký zábavní park Flora.

V 60. letech 20. století se pak do rozvíjejícího se městečka začali stěhovat bohatí lidé z hlavního města, přičemž k prvním z nich patřil zakladatel společnosti Siemens AG Ernst Werner von Siemens.

Rada: Na návštěvu Charlottenburgu a jeho okolí si vyhraďte celý den. Prohlédnout si tu lze nespočet uměleckých pokladů a za návštěvu stojí i Muzeum prehistorie v zámeckém divadle.

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY