PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Chartwell - Anglie

Základní informace

Chartwell je cihlový dům v oblasti Kentu na jihovýchodě Anglie, který byl po desítky let domovem britského premiéra Sira Winstona Churchilla, který v domě bydlel od r. 1922 až do své smrti v r. 1965.

Chartwell House, Anglie

Historie nemovitosti sahá až do 14. století a dokumenty dokládají, že tu během svého vztahu s Annou Boleynovou často pobýval král Jindřich VIII. Majitelé se však rychle střídali, až dům a okolní pozemky v roce 1848 koupil John Campbell Colquhoun. Ten jej přestavěl a dodal mu typické stupňovité štíty. Po jeho smrti jej zdědil jeho bratr, který se rozhodl jej ihned prodat. Těsně před aukcí sem zavítal Winston Churchill a dům i jeho okolí jej zcela okouzlily. Neváhal s koupí a ihned začal s přestavbou a rozšiřováním dle plánů architekta Philipa Tildena. Sám si mezitím pronajal nedalekou farmu, kde až do dokončení úprav v roce 1924 bydlel. Přestavba se potýkala s menšími či většími problémy, a tak konečná cena stoupla z původních 7000 liber na 18000.

Churchillova rodina tu pak spokojeně bydlela až do druhé světové války, kdy dům zůstal opuštěn, neboť představoval terč pro německá letadla. Kvůli jeho snadné identifikaci bylo dokonce i jezero překryto klacky a křovinami. Roku 1946 se Churchill rozhodl dům z finančních důvodů prodat. Tehdy nemovitost přešla do rukou organizace National Trust s podmínkou, že tu manželé Churchillovi dožijí. Když však bývalý ministerský předseda zemřel, vdova se domu vzdala a ten byl tak roku 1966 otevřen veřejnosti.

Vybaven byl originálním nábytkem, který jej zdobil ve 20. a 30. letech 20. století, jež doplňují předměty, související s tímto vlivným politikem. Prohlédnout si tu lze dary, memorabilia, knihy, vyznamenání, medaile, ale i Nobelovu cenu za mír, kterou Churchill získal roku 1953. Dům z červených cihel má dvě hlavní podlaží, doplněná o suterén a podkroví. Směrem do zahrady jej rozšiřuje nástavba se stupňovitým štítem, v níž se nachází jídelna, malířský pokoj a ložnice lady Churchill. Stavba je obklopena osmi hektary zahrad, na něž navazuje více než dvacet hektarů lesoparku. Jejich podoba byla obnovena po velké bouřce roku 1987, která v lese zničila 70 % stromů.

Oficiální webová stránka: https://www.nationaltrust.org.uk/chartwell

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY