PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 4x

Chichester - Anglie

Základní informace

Chichester je katedrální město v jižní Anglii. Centrum města je obklopeno téměř úplným prstencem hradeb. Podél hlavních i vedlejších ulic se nachází mnoho georgiánských budov. Patronem města je svatý Richard z Chichesteru.

Chichester Cathedral, Chichester, Anglie Chichester Cathedral, Chichester, Anglie

V 1. století zde Římané založili město a vybudovaná římská cesta (současná Stane Street), která spojovala nedaleký palác Fishbourne s Londýnem, vedla přes centrum města. Půdorysy uliční sítě, kterou zavedli již Římané, s centrem ve středověkém tržišti se zachovaly dodnes. Na střetu čtyř hlavních ulic v centru města (North Street, South Street, East Street a West Street) stojí tržní kříž – Chichester Cross.

Katedrála v Chichesteru

Městu vévodí katedrála, jejíž věž je údajně jediná anglická katedrální věž viditelná z moře. Katedrála sv. Trojice byla založena r. 1075 poté, co se do Chichesteru přestěhovalo biskupství z nedalekého města Sesley. Vysvěcená byla r. 1108. V r. 1187 byla katedrála zničena požárem a byla znovu vysvěcena r. 1199. V r. 1262 byl biskup Richard z Wyche kanonizován jako sv. Richard z Chichesteru a jeho hrobka se stala poutním místem. Hrobka byla zničena v r. 1538 během anglické církevní reformace. Během občanské války byla katedrála zpustošena, ale stále ukrývá mnoho zajímavostí včetně ojedinělé, odděleně stojící zvonice. V katedrále se nachází neobvyklá zdvojená postranní loď, zbytky římské mozaikové dlažby, které si lze prohlédnout přes skleněné okno na podlaze hlavní lodi. S katedrálou je spojena nemocnice sv. Marie (St Mary´s Hospital), která pochází z 13. století a je považována za jednu z nejstarších v Anglii.

Fishbourne Palace

Fishbourne Palace je největší římskou vilou v Británii, která byla zbudována v 1. století. Palác byl údajně postaven pro domorodého krále Cogidubna, který získal římské občanství. Palác v r. 285 zničil požár. Poškození bylo tak rozsáhlé, že nedošlo k jeho obnovení a místo bylo opuštěno a později rozebráno. Ačkoliv místní obyvatelé o římských pozůstatcích věděli, nebyla oblast prozkoumána až do r. 1960, kdy zbytky římské vily náhodou objevil dělník kopající příkop. Palác měl více než 100 místností, které lemovaly geometricky ztvárněnou zahradu, a byl technicky náročně vybaven včetně podlahového vytápění a vnitřního potrubí přivádějícího vodu do lázní. Fishbourne Palace má největší sbírku podlahových mozaik v Británii. Nejlépe dochované mozaiky se nachází v severním křídle paláce, z nichž jedna zobrazuje Cupida na delfínu.

Zdroj:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Chichester
https://en.wikipedia.org/…er_Cathedral
https://sussexpast.co.uk/…roman-palace

Oficiální webová stránka: www.visitchichester.org

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY