PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Cimetière du Père Lachaise - Francie, Paříž

Základní informace

Cimetière du Père Lachaise je nejnavštěvovanější pařížský hřbitov, na němž našlo místo svého posledního odpočinku mnoho slavných osobností.

Francie Paris, Pere Lachaise hřbitov Pere Lachaise, Paříž, Francie hřbitov Pere Lachaise, Paříž, Francie

Roku 1780 byl zrušen hřbitov Neviňátek v centru Paříže, a bylo proto nutné založit hřbitovy nové mimo městské hradby. Na severu tak vznikl hřbitov na Montmartru, na jihu na Montparnassu a ve východní části města byl zřízen dnes nejslavnější z pařížských hřbitovů Cimetiere du Père Lachaise.

Pozemek, na němž se nachází, patřil zpovědníku Ludvíka XIV. Françoisi d´Aix de Lachaise. Roku 1623 jej koupili jezuité pro soukromý hřbitov členů svého řádu, ale v roce 1763 byli z Francie vyhnáni a o čtyřicet let později byl pozemek na příkaz Napoleona prodán.

12. června 1803 tu tak vznikl dle návrhu architekta Alexandre-Théodora Brongniarta hřbitov zcela nový. Prvních deset let však zůstával prázdný. Teprve až sem byly pro zvýšení popularity přesunuty ostatky proslulých milenců z 12. století Heloisy a Abélarda a místo svého odpočinku tu našel i Molière či de La Fontaine, stal se hřbitov oblíbeným, a to především mezi buržoazií. Už v roce 1833 se tu nacházelo třiatřicet tisíc hrobů a prostor se tenkrát musel poprvé rozšířit, což se v dějinách stalo ještě pětkrát.

Dnes si tu mohou návštěvníci prohlédnout skoro sedmdesát tisíc hrobů různé velikosti i ztvárnění. Od monumentálních rodinných hrobek tu lze přejít k bizarním náhrobkům s podivnými nápisy i obrázky.

Hřbitov se také stal poslední baštou pařížské komuny. Právě sem se na konci uchýlili povstalci, z nichž 147 nakonec bylo 28. května 1871 zastřeleno u tzv. Mur de Fédérés ve východní části hřbitova.

Místo svého posledního odpočinku tu našlo mnoho známých osobností různých dob i oborů. Pochován je tu spisovatel Honoré de Balzac, šansoniérka Édith Piaf, Jim Morrison, či mim českého původu Jean-Gaspard Deburau.

Rada: Hřbitov je umístěn v kopci. Chcete-li se vyhnout stoupání, vstupte na něj vchodem nedaleko zastávky metra Gambetta.

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Zajímavé články

Parfémy Fragonard

Školní zájezdy Francie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY