PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Cité des Sciences et le l´Industrie - Francie, Paříž

Základní informace

Cité des Sciences et l´Industrie, česky Město vědy a průmyslu, je největší muzeum tohoto typu v Evropě, které leží v Paříži v parku La Villette.

Cílem tohoto muzea je popularizace vědy především mezi dětmi a mládeží, ale na své si tu přijde opravdu každý – na návštěvníky tu čeká vše od her až po vědeckou knihovnu. Muzeum o rozloze 150 000 m² vzniklo na místě bývalých jatek a dobytčího trhu. Ty se však roku 1974 přeměnily na Park Villette a na popud prezidenta Valéry Giscarda d´Estainga tu začalo vznikat Město vědy a průmyslu. Jeho stavbou byl pověřen francouzský architekt Adrien Fainsilber spolu s inženýrem Peterem Ricem. Slavnostně ho otevřel prezident Mitterrand 13. března 1986, tedy v den, kdy se sonda Giotto setkala s Halleyovou kometou.

Hlavní prostor je rozdělen do několika oddělení. Projít si tu lze např. Město zdraví, Město povolání, Digitální křižovatku, která se věnuje kyberprostoru, knihovnu či hlavní výstavu Explora. Dětem od 2 do 12 let je určeno Město dětí, kde se mohou blíže seznámit s roboty, vyzkoušet některé fyzikální pokusy či využít malé televizní studio.

Vše je navíc doplňováno výstavami a vzdělávacími aktivitami. Najít tu tak je možné nepřebernou škálu témat od matematiky, přes kosmická tělesa, otázek lidského těla, životního prostoru, ale i dopravní prostředky, optické klamy, čerpání nerostných zdrojů či fotografické techniky.
Výstavu doplňuje množství interaktivních exponátů, mezi něž patří např. letecký simulátor či testování reflexů nebo logického myšlení.

Nedaleko hlavní budovy se nachází i panoramatické kino, otevřené 6. května 1985, kde se promítá na stěny velké kopule o průměru 26 metrů ve formátu IMAX. K muzeu patří i ponorka francouzského námořnictva Argonaute (S636), zakotvená v suchém doku. Toto 400 tun těžké plavidlo brázdilo světové vody v letech 1958 až 1982 a v jejím 50 metrů dlouhém trupu pracovalo zároveň až 40 námořníků.

Rada: Nejste-li si jisti svou francouzštinou, stojí za to si do muzea vzít slovník či překladač. Ne všechny popisky tu totiž jsou přeloženy do angličtiny.

Oficiální webová stránka: www.cite-sciences.fr

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Zajímavé články

Parfémy Fragonard

Školní zájezdy Francie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY