PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Clovelly - Anglie

Základní informace

Clovelly je malá, ale turisty velmi oblíbená vesnička na pobřeží Bristolského zálivu v anglickém hrabství Devon.

Anglie Devon, Clovelly

Pozemky, na nichž se Clovelly nachází, vlastnil původně Vilém Dobyvatel. Ten je věnoval své manželce a až do poloviny 13. století zůstaly v královském držení. V roce 1242 je však poprvé v souvislosti s majiteli zmiňována rodina Giffard, jejíž předek Walter byl původem Norman a do Anglie přišel jako nejbližší rádce krále Viléma Normanského. Jako dědictví, případně jako věno se pak vesnička dostala do rukou současných majitelů, kterým dnes patří všechny budovy.

V ne příliš bohatých dějinách Clovelly vyčnívá fakt, že tu v roce 1587 nechali majitelé postavit vlnolam, aby podpořili lov sleďů. Byla to také ochrana jediného bezpečného přístavu na pobřeží Devonu mezi Appledore a Bostcastle. Na rybolovu byla totiž vesnice závislá až do 18. století. Poté však začal turistický boom a vesnice se stala oblíbeným cílem návštěvníků zdaleka i zblízka. Může za to popularita dvou knih. Jedna z nich je Zpráva od moře Charlese Dickense a druhá, pro vesnici ještě významnější, je Vzhůru přes oceán. Její autor Charles Kingsley tu strávil jako dítě šest let, neboť zde jeho otec působil jako farář.

Dnes žije Clovelly jen z turismu. Vesnice v prudkém svahu, obklopená kopci, se z kamenné pláže s malým přístavem na dně rozsedliny mezi útesy zvedá strmými uličkami, dlážděnými kočičími hlavami a obklopenými bílými domky se zahrádkami. Najít tu lze i návštěvnické centrum a dvě muzea věnovaná dřívějšímu životu na tomto místě. Do Clovelly se dá dostat panoramatickou pobřežní silnicí, zvanou Hobby Drive. Tuto pět kilometrů dlouhou cestu postavili v letech 1811 až 1829 místní muži v době, kdy tu od napoleonských válek vládla silná nezaměstnanost.

Rada: Nechce-li se vám šplhat do strmého kopce, nechte se na vrchol vesničky vyvézt autem. Vyjíždí od hotelu Red Lion.

Oficiální webová stránka: https://www.clovelly.co.uk

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY