PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 4x

Colmar - Francie

Základní informace

Colmar, zvaný „perla Alsaska“, je nejzachovalejší město Alsaska, které leží asi 70 kilometrů jihozápadně od Štrasburku.

Colmar, Francie

Colmar založili Římané, ale větší věhlas získal až ve středověku, kdy se z něj stalo významné opevněné město. V 16. století se přeměnil ve středisko obchodu, k čemuž jistě přispěl i jeho říční přístav.

Do centra města je zakázán vjezd vozidlům, takže si tu lze v klidu projít staré město s alsaským stylem ulic, v nichž se skví barevné zdobené domy s nádhernými štíty. K vidění tu je množství úchvatných staveb. Za nejhezčí je považován Maison Pfister z roku 1537, který je ozdoben štíhlou schodišťovou věžičkou i dřevěnými balkony a arkýři. Symbolem Colmaru je Koïfhus z 15. století, pokrytý doškovou střechou, a k těm nejznámějším patří i Arkádový dům z roku 1609 či renesanční Dům s hlavičkami ze stejného roku, jehož fasádu zdobí 111 hlav a groteskních masek.

Neopakovatelným kouzlem se pyšní Petite Venice. Bývalá čtvrť koželuhů, plná klikatých ulic s malebnými starými městskými domy, se rozkládá nad řekou Lauch a jejími kanály. K místům, jež nelze v Colmaru vynechat, patří i bývalý dominikánský klášter ze 13. století Unterlinden, v němž se zachovala nádherná křížová chodba. V roce 1849 byl přeměněn na muzeum, které vystavuje významná umělecká díla z okolních církevních institucí. Vidět tu lze např. práce Picassa, Moneta a Dürera. Za vrchol sbírky je považován tzv. Isenheimský oltář ze 16. století, který patří k největším dílům pozdně gotického církevního umění. Muzeum se pyšní i knihovnou s více než 1 200 rukopisy a 3 000 prvotisky z oblasti Rýna.

Při prohlídce Colmaru by nikdo neměl vynechat ani basiliku svatého Martina ze 13. a 14. století, gotický Dominikánský kostel, v němž je vystaven obraz Panna Maria s růžovým keřem proslulého alsaského malíře a místního rodáka Martina Schongauera z roku 1473, či Bartholdiho muzeum, které je věnována autoru newyorské Sochy Svobody. Opomenout nelze ani Fontaine du Vigneron, tedy fontánu věnovanou alsaským vinařům, neboť Colmar je považován za hlavní město alsaského vína.

Oficiální webová stránka: https://www.tourisme-colmar.com/en

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Zajímavé články

Parfémy Fragonard

Školní zájezdy Francie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY