PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Concarneau - Francie

Základní informace

Concarneau je kouzlené letovisko v západofrancouzské Bretani a třetí největší rybářský přístav tohoto regionu.

Concarneau, Francie Concarneau, Bretagne, Francie

Největším turistickým lákadlem Concarneau je opevněné město na skalnatém ostrově v zátoce. Ve 14. století bylo obehnáno žulovými hradbami, které měly obyvatele chránit jak proti válečným nájezdům, tak i proti loupeživým hordám. V 17. století je po Stoleté válce zpevnil francouzský pevnostní architekt Ludvíka XIV. Sébastien de Vauban, který sem dodal i nové kruhové bašty. Z hradeb se naskýtá nádherný výhled do okolí na místní pláže i rybářský přístav. Ostrovní zástavbě dominuje charakteristická hodinová věž, obklopená křivolakými uličkami. Krásu města obdivoval i český malíř Otakar Lebeda, později sem přijel Otakar Kubín a inspiraci tu hledal i Bohuslav Reynek.

Hlavní část příjmů v Concarneua pochází z rybářství. V přístavu kotví lodě, které dennodenně vyrážejí na lov sardinek, makrel, tresek, langust či humrů, ale největší podíl tvoří tuňáci, kterých každý rok z Indického oceánu a afrického pobřeží přivezou místní rybáři až 200 tisíc tun. Úlovky se prodávají na rybí aukci, která se koná ve skladištích v okolí Port de Pêche, a část je zpracovávána v poslední funkční konzervárně ve městě Maison Courtain. Ta pro zájemce připravila i exkurzi do své výrobny, spojenou s ochutnávkou tuňáka. Rybářství je věnováno i muzeum Musée de la Pêche, které našlo své místo ve starých kasárnách v přístavu. Dozvědět se tu lze vše o místním způsobu lovu ryb a jeho historii.

Ve druhé polovině srpna ožívá město hudebními kapelami, tanečními skupinami a bretaňskými kroji, které se sem sjíždějí za Festival des Filets Bleus, tedy na Svátek modrých sítí. Festival bretaňské hudby a tance se vyvinul z tradičních obřadů, při nichž se žehnalo rybářským sítím.

Concarneau je i oblíbeným letoviskem pro trávení rodinné dovolené, neboť jeho okolí nabízí kromě rybaření i aktivní sportovní vyžití pro turisty, cykloturisty či milovníky plachtění.

Oficiální webová stránka: www.tourismeconcarneau.fr

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Zajímavé články

Parfémy Fragonard

Školní zájezdy Francie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY