PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 8x

Cornwall - Anglie

Základní informace

Oblast/hrabství Cornwall se rozkládá na jihozápadě Anglie. O krajině Cornwallu kdosi napsal, že je jako krásný rám obrazu, z něhož někdo vyřízl plátno. Skutečně, Cornwall je země, jejíž pobřeží je nádherným kusem krajiny, zatímco vnitrozemí, z jehož útrob bylo v minulosti vydolováno snad vše, co země může dát, zůstává nepěkným a nehostinným územím se spoustou jizev. Přestože turistika tvoří významný podíl na místní ekonomice, je Cornwall jednou z nejchudších oblastí Spojeného království.

Lanyon Quoit, Cornwall, Anglie Tintagel Castle, Cornwall, Anglie Cornwall, Anglie Cornwall, Anglie Land´s End, Cornwall, Anglie Land´s End, Cornwall, Anglie Land´s End, Cornwall, Anglie

Specifická řeč Cornwallu

Obyvatelé Cornwallu jsou dodnes hrdi na svůj keltský původ. Jazyk Cornish – i když je oficiálně považován za mrtvý, je jedním z všudypřítomných projevů snahy odlišení se obyvatel Cornwallu od zbytku Británie. V historii najdeme nemálo důkazů o tom, že Cornwall byl důležitým zdrojem bohatství, moci, ale i kulturních odkazů. Obchod s mědí, olovem, stříbrem a kaolinem zaměstnával před dvěma tisíci lety velkou část místních obyvatel, obchodovalo se čile se Středomořím. V okolí Tintagelu se našlo více keramických artefaktů pocházejících ze středomoří než dohromady ve zbytku Británie. Vzácným kovům a nerostům také vděčil za svoji moc římskoněmecký král Richard Cornwallský, jediný panovník, který si svoji volbu v podstatě koupil na dálku. Do oblasti Cornwallu jsou také situovány legendy o králi Artušovi a kouzelníku Merlinovi. Merlin si údajně vyzvedl právě narozeného Artuše v jeskyni pod hradem Tintagelem.

Co vše navštívit v Cornwallu

Cornwall se holedbá mnohými krásnými místy, která jsou v naprosté většině zasazena do rozervaného pobřeží. Mezi nejslavnější a nejnavštěvovanější patří romantické ruiny hradu Tintagel na rozeklaných útesech a klášter St. Michael’s Mount poblíž městečka Penzance postavený na malém ostrůvku nedaleko pobřeží, přístupný suchou nohou jen za odlivu. V letních měsících jsou hojně navštěvované např. přímořské letovisko St. Ives nebo nejzápadnější bod Británie – Land’s End. V Cornwallu je také mnoho prehistorických památek, stojících kamenů a dolmenů.

Oficiální webová stránka: www.visitcornwall.com

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY