PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Côte d’Albâtre - Francie

Základní informace

Côte d’Albâtre (Alabastrové pobřeží) na břehu kanálu La Manche na severozápadě Francie se táhne v pásu o délce asi 120 km mezi městy Le Havre a Le Tréport. Do výše se tyčící bílé útesy patří k nejpozoruhodnějším přírodním památkám v Normandii.

Etretat, Francie

Název „Alabastrové pobřeží“ je skutečně příznačný – bílé křídové útesy připomínají své slavnější bratry stejného geologického původu na jižním pobřeží Anglie a vody kolem nich jsou díky odpadávání křídových částeček zakaleny do mléčné barvy. Stěny a nejrůznější pitoreskní skalní útvary se zvedají do výšky až 120 metrů nad hladinou moře a po některých z nich vedou značené turistické cesty. Celá oblast spadá od roku 2009 pod soustavu chráněných území Evropské unie Natura 2000.

V údolích mezi útesy se tísní malá pobřežní městečka a rybářské přístavy, která žijí zejména z turistického ruchu a jsou vyhledávána jak francouzskými, tak zahraničními rekreanty. Nejatraktivnější z městeček je Étretat, z jehož pláže mohou návštěvníci zblízka prozkoumat nejznámější z útesů celého pobřeží. K dalším městům s příjemnou atmosférou patří Fécamp se známým benediktýnským opatstvím nebo St-Valéry. Zájmu turistů se těší také zdejší oblázkové pláže. Oblázky se dále zpracovávají na prášek, který je využíván k výrobě porcelánu a rovněž v chemickém průmyslu. Oblast Alabastrového pobřeží si zvláště v posledních letech oblíbili také pěší turisté a cyklisté.

Podmanivá krása a mystická atmosféra křídových útesů učarovala mnoha umělcům, zejména pak impresionistům Claudu Monetovi, Pierre-Augustovi Renoirovi nebo Camillu Pissarovi. Inspiraci pro svá díla zde nacházeli také hudební skladatelé Debussy, Offenbach nebo Roussel a spisovatelé, zejména Guy de Maupassant.

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Informace Destinace

Zajímavé články

Parfémy Fragonard

Školní zájezdy Francie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY