PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Côte d’Albâtre - Francie

Základní informace

Côte d’Albâtre (Alabastrové pobřeží) na břehu kanálu La Manche na severozápadě Francie se táhne v pásu o délce asi 120 km mezi městy Le Havre a Le Tréport. Do výše se tyčící bílé útesy patří k nejpozoruhodnějším přírodním památkám v Normandii.

Etretat, Francie

Název „Alabastrové pobřeží“ je skutečně příznačný – bílé křídové útesy připomínají své slavnější bratry stejného geologického původu na jižním pobřeží Anglie a vody kolem nich jsou díky odpadávání křídových částeček zakaleny do mléčné barvy. Stěny a nejrůznější pitoreskní skalní útvary se zvedají do výšky až 120 metrů nad hladinou moře a po některých z nich vedou značené turistické cesty. Celá oblast spadá od roku 2009 pod soustavu chráněných území Evropské unie Natura 2000.

V údolích mezi útesy se tísní malá pobřežní městečka a rybářské přístavy, která žijí zejména z turistického ruchu a jsou vyhledávána jak francouzskými, tak zahraničními rekreanty. Nejatraktivnější z městeček je Étretat, z jehož pláže mohou návštěvníci zblízka prozkoumat nejznámější z útesů celého pobřeží. K dalším městům s příjemnou atmosférou patří Fécamp se známým benediktýnským opatstvím nebo St-Valéry. Zájmu turistů se těší také zdejší oblázkové pláže. Oblázky se dále zpracovávají na prášek, který je využíván k výrobě porcelánu a rovněž v chemickém průmyslu. Oblast Alabastrového pobřeží si zvláště v posledních letech oblíbili také pěší turisté a cyklisté.

Podmanivá krása a mystická atmosféra křídových útesů učarovala mnoha umělcům, zejména pak impresionistům Claudu Monetovi, Pierre-Augustovi Renoirovi nebo Camillu Pissarovi. Inspiraci pro svá díla zde nacházeli také hudební skladatelé Debussy, Offenbach nebo Roussel a spisovatelé, zejména Guy de Maupassant.

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Zajímavé články

Parfémy Fragonard

Školní zájezdy Francie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY