PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Covent Garden - Anglie, Londýn

Základní informace

Covent Garden je živá oblast v centrálním Londýně nacházející se ve východní části Westminsteru. Především je známa jako obchodní a zábavní centrum, kam návštěvníky nejvíce lákají venkovní kavárny, stylové obchody, pouliční komedianti a trhy.

Anglie London, Covent Garden  Flower Market Anglie London, Covent Garden - shutterstock_158438999.jpg Anglie Londyn, Covent Garden -shutterstock_517102384.jpg

Kde se Covent Garden nachází a stručná historie

Oblast je ohraničena ulicemi High Holborn, Kingsway, Strand a Charing Cross Road. V centru oblasti se nachází náměstí Covent Garden Piazza, na kterém se od 15. století až do roku 1974 konaly květinové a zeleninové trhy.

Základy nynější podoby Covent Garden byly položeny na začátku 17. století, kdy tuto oblast nechal zrekonstruovat Francis Russell, 4. hrabě z Bedfordu. Návrhem přestavby byl pověřen největší anglický renesanční architekt Inigo Jones. Ten se nechal inspirovat římskými náměstími a vytvořil v centru velký otevřený prostor s názvem Covent Garden Piazza. Oblast se stala rázem centrem trhovců a po velkém požáru Londýna v roce 1666, který zničil tržiště na východě města, se toto tržiště stalo nejvýznamnějším v celé zemi. Prodávány zde byly i exotické plodiny dovážené loděmi po Temži. Po roce 1830 zde byly vystavěny lázně vybudované opět ve stylu římských lázní.

Na konci 60. let 20. století dosáhl provoz nákladních automobilů zásobujících tržiště Covent Garden takové intenzity, že udržitelnost tržiště byla neúnosná. V roce 1973 se proto trhy přestěhovaly do oblasti nazývané New Covent Garden Market a to asi 5 km na jihozápad do Nine Elms. Původní tržiště začalo pomalu pustnout, v roce 1980 bylo však opětovně otevřeno jako nákupní centrum a turistická atrakce. V okolních uličkách jsou v současné době soustředěny obchody s oblečením a obchody s obuví. Přímo na Piazze se nachází zajímavé Dopravní muzeum Londýna a vstup do Královské opery (Royal Opera House). V roce 2005 byla v oblasti Covent Garden vytvořena obdoba Hollywoodského chodníku slávy.

Oficiální webová stránka: www.coventgardenlondonuk.com

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY