PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Coventry - Anglie

Základní informace

Coventry je město ve střední Anglii, které bylo jako zbrojařské centrum hlavním cílem německých leteckých náletů za 2. světové války. V Coventry se nachází i muzeum dopravy s nejrozsáhlejší sbírkou vozidel vyrobených ve Velké Británii.

Anglie Coventry Anglie Coventry, Coventry Cathedral

Coventry patřilo ve středověku k nejzámožnějším anglickým městům, o což se zasloužil především textilní a barvířský průmysl. V 19. století byl vystřídán strojírenstvím a roku 1898 zde společnost Daimler Company vyrobila první motorový vůz ve Spojeném království. Není divu, že se Coventry brzy proměnilo v hlavní město automobilové výroby na ostrově. Své továrny tu měly firmy Hillman, Humber, Riley či Singer. Po vstupu Spojeného království do druhé světové války se továrny přeorientovaly na zbrojařskou výrobu, a tak se na Coventry zaměřila pozornost Luftwaffe. V podstatě celé město bylo srovnáno se zemí během masivního bombardování 14. listopadu 1940.

Válečnou katastrofu připomínají zbytky středověké katedrály, zničené náletem. Právě v jejich kulisách se každé tři roky konají Coventry Mystery Plays. Ruiny jsou krytým průchodem spojeny s moderní katedrálou, která vznikla dle návrhu sira Basila Spence. Kostel z růžového pískovce je zasvěcený svatému Michaelovi a je považován za jednu nejzajímavějších církevních staveb v poválečné Británii. Vysvěcen byl 30. května 1962 a k této příležitosti složil Benjamin Britten slavné Válečné requiem. Katedrála je pokladnicí moderního umění. Hlavní vchod zdobí plastika Jacoba Epsteina, zpodobňující svatého Michaela vítězícího nad ďáblem. Proslulá je i tapiserie Krista ve slávě od Grahama Sutherlanda a každého ohromí západní skleněná stěna s vyleptanými postavami andělů.
Návštěvnické centrum katedrály skrývá výstavu o dějinách města i kostela a zhlédnout tu je možné i krátký film Duch Coventry.

Dalšími uměleckými poklady se pyšní Herbert Art Gallery and Museum. Jeho největšími lákadly je obraz Luca della Robbia Bakchus a Ariadné, zabírající celou jednu stěnu v prvním patře muzea, portréty Jiřího III. od sira Thomase Lawrence či zkušební verze tapisérie pro katedrálu, doplněná Sutherlandovými nákresy. Zájemci si tu také mohou prohlédnout řadu podobizen Lady Godivy, která hraje důležitou roli v místní pověsti.

Z dávné historie místního automobilového průmyslu vychází proslulé Coventry Transport Museum, které vystavuje nejrozsáhlejší sbírku britských vozů.

Oficiální webová stránka: www.visitcoventryandwarwickshire.co.uk

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY