PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Disneyland Paris - Francie, Paříž

Základní informace

Disneyland Paris je jeden z řetězce zábavních parků, jejichž atrakce tématicky vycházejí z tvorby Walta Disneye.

První z těchto parků byl otevřen 17. července 1955 v Kalifornii v USA a poté rychle následovaly další na Floridě, v Číně, Japonsku a Šanghaji.

Jediný evropský Disneyland se nachází 32 kilometrů východně od centra Paříže ve městě Marne-la Vallée. Na pozemku 1943 ha vznikl roku 1992 po celkových investicích ve výši několika miliard eur. Dnes v něm pracuje přes dvanáct tisíc zaměstnanců a každý rok jej navštíví více než patnáct milionů návštěvníků.

Park byl rozdělen na pět tématických území, které jsou soustředěny kolem zámku Šípkové Růženky. Hned u vstupu musí všichni návštěvníci projít High Street, na níž se kromě obchodů a restaurací nachází i stanice parní železnice, která celým územím parku projíždí. Právě odtud vedou vchody do dalších části parku.

Pro nejmenší je určen Fantasyland (Země fantazie), v níž jsou připraveny adaptace Disneyových pohádek. Děti mohou projít Dračí jeskyní, užít si lanovku Petera Pana, bloudit Alenčiným labyrintem či setkat se se Sněhurkou a sedmi trpaslíky.

Adventureland (Země dobrodružství) má podobu džungle, v níž je možné projít pohádkové město, vylézt do Robinsonova stromového domu, následovat dobrodružství Indiana Jonese či užít si na hřišti ve stylu pirátů z Karibiku.

Frontierland (Pohraničí) přenese návštěvníky do prostředí divokého západu. Čeká tu na ně Tarzanova show, strašidelný dům či indiánská vesnice Pocahontas.

Svět moderních technologií se odráží v Discoveryland, tedy Zemi objevů. K nejoblíbenějším atrakcím tu patří Star Tours, kde se zájemci mohou vydat na zběsilý let vesmírem, či kolotoč Orbitron.

Roku 2002 přibyl ke stávajícímu parku i Walt Disney Studios Park, kde je možné nahlédnout do zákulisí tvorby filmů, podívat se na známé kulisy či prožít světelnou show Animagique, doprovázenou melodiemi z Disneyových filmů.

Odpočinek po náročném dni pak lze najít v zábavním centru Disney Village s množstvím obchodů a restaurací, ale i s 3D kinem a bowlingem. Ti, kdo plánují strávit v Disneylandu Paris více dní, mohou přespat v místních hotelech.

Rada od nás: Při návštěvě Disneylandu Paris počítejte s velkým množstvím lidí. Abyste se vyhnuli dlouhému čekání, využijte tzv. fast pass. Ty se nachází přímo u jednotlivých atrakcí. Po naskenování vstupenky vám z přístroje vyjede čas, kdy se máte dostavit ke vstupu.

Oficiální webová stránka: www.disneylandparis.com

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Doplňující informace

Vstupné
1 lístek zdarma pro učitele za každých 10 platících dětí

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Zajímavé články

Parfémy Fragonard

Školní zájezdy Francie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY