PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Disneyland Paris - Francie, Paříž

Základní informace

Disneyland Paris je jeden z řetězce zábavních parků, jejichž atrakce tématicky vycházejí z tvorby Walta Disneye.

První z těchto parků byl otevřen 17. července 1955 v Kalifornii v USA a poté rychle následovaly další na Floridě, v Číně, Japonsku a Šanghaji.

Jediný evropský Disneyland se nachází 32 kilometrů východně od centra Paříže ve městě Marne-la Vallée. Na pozemku 1943 ha vznikl roku 1992 po celkových investicích ve výši několika miliard eur. Dnes v něm pracuje přes dvanáct tisíc zaměstnanců a každý rok jej navštíví více než patnáct milionů návštěvníků.

Park byl rozdělen na pět tématických území, které jsou soustředěny kolem zámku Šípkové Růženky. Hned u vstupu musí všichni návštěvníci projít High Street, na níž se kromě obchodů a restaurací nachází i stanice parní železnice, která celým územím parku projíždí. Právě odtud vedou vchody do dalších části parku.

Pro nejmenší je určen Fantasyland (Země fantazie), v níž jsou připraveny adaptace Disneyových pohádek. Děti mohou projít Dračí jeskyní, užít si lanovku Petera Pana, bloudit Alenčiným labyrintem či setkat se se Sněhurkou a sedmi trpaslíky.

Adventureland (Země dobrodružství) má podobu džungle, v níž je možné projít pohádkové město, vylézt do Robinsonova stromového domu, následovat dobrodružství Indiana Jonese či užít si na hřišti ve stylu pirátů z Karibiku.

Frontierland (Pohraničí) přenese návštěvníky do prostředí divokého západu. Čeká tu na ně Tarzanova show, strašidelný dům či indiánská vesnice Pocahontas.

Svět moderních technologií se odráží v Discoveryland, tedy Zemi objevů. K nejoblíbenějším atrakcím tu patří Star Tours, kde se zájemci mohou vydat na zběsilý let vesmírem, či kolotoč Orbitron.

Roku 2002 přibyl ke stávajícímu parku i Walt Disney Studios Park, kde je možné nahlédnout do zákulisí tvorby filmů, podívat se na známé kulisy či prožít světelnou show Animagique, doprovázenou melodiemi z Disneyových filmů.

Odpočinek po náročném dni pak lze najít v zábavním centru Disney Village s množstvím obchodů a restaurací, ale i s 3D kinem a bowlingem. Ti, kdo plánují strávit v Disneylandu Paris více dní, mohou přespat v místních hotelech.

Rada od nás: Při návštěvě Disneylandu Paris počítejte s velkým množstvím lidí. Abyste se vyhnuli dlouhému čekání, využijte tzv. fast pass. Ty se nachází přímo u jednotlivých atrakcí. Po naskenování vstupenky vám z přístroje vyjede čas, kdy se máte dostavit ke vstupu.

Oficiální webová stránka: www.disneylandparis.com

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Doplňující informace

Vstupné
1 lístek zdarma pro učitele za každých 10 platících dětí

Informace Destinace

Zajímavé články

Parfémy Fragonard

Školní zájezdy Francie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY