PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Dover - Anglie

Základní informace

Dover je město v hrabství Kent ležící 105 km jihovýchodně od Londýna, známé jako „vstupní brána do Anglie“. Díky strategické poloze a ohromnému přirozenému přístavu hrál Dover odpradávna významnou roli při obraně země. Již od dob Římanů patřil mezi hlavní přístavy na britské straně Lamanšského průlivu. Vzdálenost mezi Doverem a městem Calais, které je nejbližší francouzský přístav, je pouhých 34 km.

Dover cliffs, Anglie St Mary in Castro church, Dover Castle, Anglie Dover Castle, Anglie

Zajímavá míst v Doveru

Na proslulých bílých útesech, které mohou být za jasného dne viděny až z francouzského pobřeží, stojí římský maják, saský kostel a normanský hrad.

Hrad byl zbudován v místech původní staré anglosaské pevnosti a pomáhal chránit město od r. 1198 až do 2. světové války, kdy sloužil jako velitelské stanoviště pro odsun britské expediční armády z Dunkerque. Exponáty umístěné přímo na hradě a v bludišti podzemních chodeb, jež pod ním vyhloubili vězni v době napoleonských válek, pokrývají všechna zmíněná období.

Ve městě je pomník kapitána Matthewa Webba, který jako první přeplaval průliv La Manche v r. 1875. Jiný pomník připomíná francouzského letce Louise Blériota, který v r. 1909 jako první úžinu přeletěl.

V Doveru se nachází římský malovaný dům (The Roman Painted House), jehož nástěnné malby patří k nejrozsáhlejším a nejlépe dochovaným na sever od Alp. Dům byl postaven přibližně v r. 200 našeho letopočtu a předpokládá se, že sloužil jako rezidence nebo hotel pro cestující přijíždějící do Anglie. Nacházel se mimo přístav a v r. 270 byl zbourán Římany během rozšiřování stávajícího přístavu. Tři z hlavních místností byly pohřbeny pod hradbami. Dům byl objeven při stavbě nového obchvatu v r. 1970. K vidění jsou části pěti nejdůležitějších místností s propracovaným podlahovým vytápěním a téměř 30 m2 nástěnných maleb, z nichž mnohé zobrazují římského boha vína a veselí Bakcha. Dům je pro veřejnost přístupný od dubna do konce září za menší poplatek.

Zdroj:
http://www.theromanpaintedhouse.co.uk/
Wikipedie – https://en.wikipedia.org/wiki/Dover

Oficiální webová stránka: https://en.wikipedia.org/wiki/Dover

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY