PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 4x

Eibsee - Německo

Základní informace

Eibsee je ledovcové jezero v pohoří Wetterstein a leží asi jedenáct kilometrů jihozápadně od střediska Garmisch-Partenkirchen v německé spolkové zemi Bavorsko.

Eibsee, Německo

Malebné jezero uprostřed hor v soukromém vlastnictví leží v nadmořské výšce 973 m pod severní stěnou nejvyšší německé hory Zugspitze, která se nad ní vypíná až do výšky 2950 m n. m. Eibsee má rozlohu 177,4 ha, přičemž v nejdelším místě měří 2480 m a jeho šířka dosahuje 850 m. Maximální hloubka tu byla naměřena 35,4 m.

Vodu do jezera přivádějí dva nadzemní přítoky, a to Kotbach a Weiterbach, zatímco odtok je pouze jeden. Skrývá se v podzemí a vodu odtud odvádí do rakouského jezera Blidsee. Z průzračné tyrkysově zelené hladiny jezera vyrůstá celkem devět ostrovů, z nichž většina leží nedaleko severního břehu. Největší z nich nese název Almbichl a jeho rozloha je 1330 m².

Úžasná poloha jezera uprostřed dechberoucí alpské scenérie poskytuje ideální příležitost k odpočinku. Návštěvníci mohou relaxovat na větších či menších plážích a k využití se tu nabízí i půjčovna loděk a šlapadel. Rybáři navíc ocení ryby žijící v jezeře, k nimž patří např. lín obecný, síh malý či síh sleďovitý, ale i pstruh duhový či siven obrovský. Ubytování tu nabízí hotel nesoucí stejný název jako jezero.

Cesta kolem Eibsee je považována za jednu z nejhezčích procházek v Bavorsku. Měří 7,5 km a projít ji trvá asi dvě hodiny. Pro svou neopakovatelnou krásu bývá nazývána „balzámem na duši“. Během nenáročné cesty, kde stoupání i klesání činí zhruba jen dvě stě padesát metrů, se zde turistům nabízí nádherné výhledy na úchvatné jezero i na majestátní masiv Wetterstein. Cesta začíná na parkovišti před hotelem a doporučuje se ji absolvovat po směru hodinových ručiček.

Oficiální webová stránka: www.eibsee.de

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY