PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 4x

Ely - Anglie

Základní informace

Městečko Ely se rozkládá na křídovém pahorku ve východní Angli. Návštěvníci zde najdou velké množství zachovalých historických budov, které lemují křivolaké uličky. Každý čtvrtek a sobotu jsou zde pořádány trhy. V minulosti vytvářel pahorek důležitý a nedostupný ostrov uprostřed bažinatého území. Město bylo do 18. století významným přístavem, do té doby než byly vysušeny místní bažiny.

Historie města Ely

Uvádí se, že Ely bylo pojmenováno podle úhořů (eel – anglicky úhoř) žijících v nedaleké řece Ouse. To může být skutečně pravda, protože Ely se nachází v oblasti v minulosti bažinaté a bohaté na výskyt úhořů.

Historie města se odvíjí od založení opatství roku 673 asi dva kilometry na sever ve vesnici Cratenude. Opatství bylo zničeno roku 870 dánskými nájezdníky a jeho obnova byla zahájena až po více než sto letech. Ely bylo do roku 1071 jedním z posledních útočišť anglosaského odboje po ovládnutí Anglie Normany pod vedením Viléma I.

V Ely žila několik let jedna z nejvýraznějších postav anglické historie, Oliver Cromwell, který zde byl roku 1636 jmenován místním výběrčím daní. Jeho původní dům pochází z 16. století a je v současné době využíván jako turistická informační kancelář a muzeum s několika místnostmi zachovanými ve stylu používaném Cromwellem.

Nejvýznamnější dominantou městečka je bezesporu velkolepá gotická katedrála, které věnujeme samostatnou stranu.

Ely bylo neformálně považováno za město, protože zde sídlila diecéze a tento status byl potvrzen královskou chartou roku 1974. S počtem obyvatel 15 102 v roce 2001 je Ely třetím nejmenším městem Anglie (po Wellsu a City of London) a šesté nejmenší ve Velké Británii (menší jsou ještě St Davids, Bangor a Armagh).

Vzdálenost od Londýna: cca 120km

Oficiální webová stránka: visitely.eastcambs.gov.uk

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY