PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Ettal - Německo

Základní informace

Ettal je obec s necelými 1 000 obyvateli nacházející se nedaleko města Garmisch-Partenkirchen, ve kterém se nachází stejnojmenné benediktinské opatství, které bylo založeno v roce 1330.

Ettal Kloster v Bavorsku, Německo

Kloster Ettal, česky klášter Ettal, je jedno z nejvýznamnějších benediktinských opatství v Alpách. Název Ettal pochází ze staroněmčiny a znamená „slib“. Roku 1328 totiž opatství slíbil vybudovat římský král Ludvík IV. Bavorský z rodu Wittelsbach. Legenda praví, že na cestě z Říma právě na tomto místě jeho kůň třikrát poklekl, což bylo pro Ludvíka jasným znamením, že tu musí vybudovat klášter. Ten opravdu vznikl o dva roky později a Ludvík navíc Ettalu věnoval sošku Panny Marie, pro kterou byl zbudován menší gotický kostelík, vysvěcený roku 1370. Právě do tohoto kostela Nanebevzetí Panny Marie se začaly konat svaté poutě. Jeho dnešní podoba však pochází až z 18. století a jeho dvanáctiúhelníkový půdorys odráží prvky baroka i rokoka.

Na počátku 18. století se klášter díky opatovi Placidovi Seize rozšířil a zároveň tu byla založena škola nového typu: kromě latiny se zde vyučovaly i italština a francouzština a jako novinka byl zaveden zeměpis a dějepis. Škola se proslavila kvalitou výuky a pevnými morálními zásadami a mezi jejími studenty lze najít množství příslušníků šlechtických rodů. Dnes na Benediktinském gymnáziu studuje asi čtyři sta čtyřicet studentů i studentek z celého světa.

Mnohasetletá tradice byla přerušena v roce 1803, kdy byl klášter během sekularizace rozpuštěn, ale roku 1898 byl znovu založen a funguje dodnes. Žije tu kolem padesáti mnichů, kteří provozují kravín, zahradnictví, pivovar, palírnu, hotel, restauraci, nakladatelství a knihkupectví.

Rada: Nezapomeňte tu ochutnat Ettalský klášterní likér. Jedná se o bylinný 42% alkoholický nápoj, který se zde vyrábí od roku 1330. Má žlutou nebo zelenou barvu a typickou chuť získává zráním v dubových sudech.

Oficiální webová stránka: https://www.kloster-ettal.de

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY