PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Europa-Park - Německo

Základní informace

Europa-Park je zábavní park nacházející se u městečka Rust ve spolkové zemi Baden-Württemberg, který byl otevřen v létě 1975 a zaujímá plochu 95 hektarů.

©Europapark SchweizerBobbahn ©Europapark Poseidon

Park nedaleko německo-švýcarsko-francouzských hranic má rozlohu přes 700 000 m² a užít si tu lze více než stovku atrakcí. Jeho název se odvíjí od celé tématiky parku – je rozdělen do třinácti evropských zemí, jež doplňuje tzv. Arthurova země a Dětský svět.

Charakteristice jednotlivých států odpovídá architektura, výzdoba, program, ale i kuchyně dané části. V Rusku se tak návštěvníci mohou projít starou vesnicí s pravoslavným kostelíkem, ale zároveň se i projet na horské dráze, inspirované vesmírnou stanicí Mir, ve Skandinávii uvidí vikingské lodě, na Islandu je připravená dřevěná horská dráha Wodan-Timburcoaster, dlouhá 1050 m, na níž rychlost vozíků dosahuje až 100 km/hod., ve Spojeném království nemůže chybět atrakce inspirovaná červeným double-deckerem či britskou tajnou službou MI6. V Itálii pak můžete ochutnat pizzu, ve Francii bretonské galette a v Irsku typický Guiness. Každou zemi tak reprezentuje to nejlepší, co může nabídnout. A výběr je to opravdu obrovský. Kromě zmiňovaných států tu lze navštívit i Německo, Rakousko, Švýcarsko, Španělsko, Portugalsko, Řecko či Nizozemsko.

Každá část nabízí i různé druhy zážitků. K adrenalinovým patří nejvyšší horská dráha v Evropě zvaná Silver Star, dosahující výšky 72 metrů, kde svištíte rychlostí až 130 km/hod., oblíbená je i projížďka po divoké řece či jízda prudkými zatáčkami ve vozíku pro horníky na Matterhornblitz. Mezi zážitkovými atrakcemi lze najít zimní stadion s lední show, letecký simulátor ve 4D kině, palác hrůzy, galerii pohádek, dům vědy či let letadlem inspirovaným plány Leonarda da Vinci. V létě pak pravidelně přibývají atrakce s vodou, jako jsou fontány, trysky, vodní mlýn či vodní horská dráha Poseidon.

Celkem tu lze najít deset horských drah, 4D kino, otáčející se divadlo HISTORAMA a více než sto představení, ať už se jedná o dětské divadlo, lední revue, varieté či muzikály. Pro zájemce je připraveno i ubytování v pěti tematických hotelech a v kempu. Není tak divu, že každý rok park navštíví kolem čtyř milionů zájemců.

Rada: Pokud zvolíte ubytování v některém z tematických hotelů patřících parku, naskytne se vám možnost dostat se do parku už v 9 hodin ráno (zatímco pro ostatní návštěvníky je park otevřen až od 10 hodin) a vychutnat si nejnavštěvovanější atrakce ještě bez fronty.

Oficiální webová stránka: https://www.europapark.de

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY