PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Exeter - Anglie

Základní informace

Exeter je přístavní město na řece Exe a hlavní město hrabství Devon. První zmínky o městě pocházejí z doby římské. Původně na místě dnešního města stávalo keltské oppidum a kolem r. 50 zde postavili Římané opevněnou osadu. Jednalo se o nejzazší opevněnou osadu umístěnou v jihozápadní Anglii.

Anglie Exeter

Historie Exeteru

Po obsazení Anglie Normany r. 1066 vzdoroval Exeter po celé 2 roky. Po dobytí města se král Vilém I. Dobyvatel rozhodl postavit hrad na nejvyšším místě uvnitř římských hradeb. Během 2. světové války byl Exeter častým terčem útoků německého letectva, při kterých byla většina města zničena. Zachovala se gotická katedrála ze 13. stoletíměstská radnice z konce 14. století. Zdejší radnice v High Street z r. 1330, která unikla zkáze během 2. světové války, patří mezi jedny z nejstarších městských budov v Británii. V 50. letech došlo k obnově města, většina poškozených budov však byla místo rekonstrukce zbořena a nahrazena novými. Na nábřeží se nachází několik pěkných staveb z 19. století a pozoruhodné námořní muzeum. Historie města je spojena s čarodějnictvím a mnoha pověstmi a legendami. Tuto strašidelnou atmosféru dodávají Exeteru věže postavené z červených cihel.

Hrad Exeter Castle

Hrad je oficiálně označován jako Exeter Castle, ale běžné je označení Rougemont Castle podle červeného kamene, ze kterého byl postaven. Hrad je zmiňován i v Shakespearově hře Richard III. V r. 1607 byla uvnitř hradního prostranství postavena soudní budova, ve které v letech 1682 a 1685 byly odsouzeny 4 devonské čarodějnice (byli to poslední lidé v Anglii, kteří byli popraveni za čarodějnictví). V r. 1773 byla postavena nová soudní budova na místě staré budovy ze 17. století a ostatní středověké budovy byly zbourány. Rougemont House sloužil jako soudní budova až do r. 2003. Poté budova přešla do soukromého vlastnictví. V současné době Exeter Castle slouží jako místo pro pořádání plesů, svateb, oslav, konferencí nebo výstav. Z původního normanského hradu se dochovaly zbytky hradeb a část vstupní brány.

Další zajímavost Exeteru

Pod středem města se rozprostírají pozůstatky středověkého vodovodního systému. Jedná se o unikátní systém chodeb, které jsou přístupné veřejnosti (jako jediné v Británii). Vodovodní systém byl budován ve 14. a 15. století a jeho cíl byl jednoduchý: přivést čistou pitnou vodu od pramenů mimo území města.

Zdroj:
https://en.wikipedia.org/wiki/Exeter
http://www.exeter.gov.uk/
http://www.exetercastle.co.uk/

Oficiální webová stránka: www.exeterviews.co.uk

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY