PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Festivalový palác - Francie, Cannes

Základní informace

Festivalový palác (Palais des Festivals) v Cannes je již od roku 1982 hlavním dějištěm proslulého Mezinárodního filmového festivalu. Obrovská stavba z betonu a skla je dominantou západního okraje slavné canneské promenády La Croisette.

První Mezinárodní filmový festival v Cannes se konal už několik desítek let předtím, než byla postavena současná budova Festivalového paláce. Světově nejstarším filmovým festivalem je ten v italských Benátkách, jehož průběh však ve 30. letech začala ovlivňovat fašistická propaganda pod Mussoliniho vedením. Francie se tedy rozhodla vytvořit k benátskému festivalu protipól a mezi několika navrhovanými francouzskými městy bylo coby místo konání festivalu nakonec vybráno Cannes. První slavnostní zahájení proběhlo již v září 1939, avšak celou akci přerušil Hitlerův vpád do Polska. V roce 1946 byl však festival obnoven a od té doby si stihl vydobýt důležité postavení ve světě filmu.

Středobodem filmového vesmíru se Cannes stává po dobu deseti dní každoročně v květnu. Festival bývá rozdělen na soutěžní a nesoutěžní část a jsou na něm promítány na dvě tisícovky filmových snímků. Souběžně s festivalem probíhá také tzv. Marché du Film (Filmový trh), na kterém se uzavírají smlouvy na prodej a distribuci jednotlivých filmů. Zatímco veřejnost může snímky shlédnout zpravidla pouze v letním kině, VIP návštěvníci, novináři a strůjci i hvězdy filmového průmyslu sledují soutěžní snímky právě v budově Festivalového paláce. Ten nabízí úctyhodnou plochu 60 000 m2 a v době, kdy do něj po schodišti s červeným kobercem zrovna neproudí davy hvězd filmového plátna, hostí nejrůznější konference, kongresy, veletrhy a výstavy.

Do interiérů paláce se dostanete buď za předpokladu, že navštívíte místní kasino, nebo se můžete do jeho útrob vydat během organizovaných prohlídek s průvodcem, které pořádá místní turistická kancelář. Během prohlídky se podíváte do ústředního promítacího sálu, projdete se po zdejším jevišti a poslechnete si nejrůznější zajímavosti a pikantnosti z jednotlivých ročníků Mezinárodního filmového festivalu.

Budovu paláce obklopuje tzv. „allée des Étoile du Cinéma“ (Cesta hvězd filmového plátna), na níž jsou podle hollywoodského vzoru v chodníku instalovány dlaždice s otisky rukou filmových hvězd, které si turisté rádi poměřují s vlastními dlaněmi.

Oficiální webová stránka: www.palaisdesfestivals.com

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Zajímavé články

Parfémy Fragonard

Školní zájezdy Francie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY