PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 4x

Arsenal FC - Anglie, Londýn

Základní informace

Fotbalový klub FC Arsenal (nazývaný též The Gunners – kanonýři) je úspěšný anglický fotbalový tým. Jeho domácím stadionem je Emirates Stadium, který se nachází ve čtvrti Islington na severu Londýna.

Historie klubu a stadionu FC Arsenal

V roce 1886 se několik dělníků z továrny Woolwich Arsenal Armament Factory rozhodlo založit fotbalový tým. Pojmenovali se Dial Square (podle slunečních hodin nad hlavním vchodem továrny). Dne 11. 12. 1886 Dial Square zvítězili ve svém prvním zápase 6–0 nad týmem Eastern Wanderers a krátce poté se přejmenovali na Royal Arsenal. Úspěch v podobě trofejí se dostavil až ve 30. letech 20. století pod vedením manažera Chapmana.

Zpočátku měli domov na různých hřištích v Plumstead (Sportsman Ground, Manor Ground, Invicta Ground). V roce 1913 se přestěhovali na Highbury a o dva roky později již upustili ze svého názvu Woolwich a ponechali si pouze název Arsenal FC. V létě 1925 se manažerem klubu stal Herbert Chapman, se kterým se klub dostal na druhé místo v první divizi. Během roku vyhrál Arsenal finále FA Cup Final (23. 4. 1927). Chapman však v roce 1934 nečekaně zemřel. Naštěstí klub úspěšně pokračoval na základech položených právě tímto mužem.

V listopadu 1999 oznámil klub svůj záměr přestěhovat se na nový stadion v Ashburton Grove. Stavební práce začaly v roce 2004 a o dva roky později byl otevřen stadion Empires Stadium. Je uznáván jako jeden z nejlepších stadionů na světě. FC Arsenal se se stadionem na Highbury rozloučil po 93 letech dne 7. 5. 2006 porážkou klubu Wigan 4:2. Poté se přestěhoval na Empires Stadium. Kapacita stadionu Emirates Stadium je přes 60 tisíc diváků a je třetím největším fotbalovým stadionem v Anglii (po Wembley a Old Trafford). Kromě fotbalových utkání se zde pořádají konference i hudební koncerty.

Prohlídka fotbalového stadionu FC Arsenal

Stadion lze navštívit nejen v rámci fotbalového utkání, ale i v rámci samostatných prohlídek. K dispozici je prohlídka s audio průvodcem v několika jazycích. V ceně vstupenky je i vstupné do muzea Arsenal Museum, značková sluchátka Arsenal a prohlídkový certifikát. Během prohlídky se dostanete do zákulisí klubu včetně šaten nebo hráčského tunelu. Prohlídka Legends Tour trvá cca 1 hodinu. Návštěvníci mají na výběr hned z několika průvodců z řad FC Arsenalu – Charlie George, Perry Groves, Nigel Winterburn, Lee Dixon. Fotbalové legendy vám v rámci prohlídky ukážou stadion a rádi se podělí i o své vlastní zážitky.

Obě prohlídky zahrnují i vstupné do muzea Arsenal Museum, které se nachází v budově Northern Triangle Building. Interaktivní muzeum nabízí možnost vidět předměty z historie fotbalové klubu. Muzeum bylo otevřeno v říjnu 2006 za účasti hráčů Kenny Sansoma a Johna Radforda. Exkluzivní exponáty jako jsou např. boty Michaela Thomase, finální košili Charlieho George z FA Cup 1971, košili Alana Smithe z evropského poháru 1994 European Cup Winners Cup Final. Najdete zde i košili střelce Johna Sammelse z finále Fairs Cup final 1970, medaile, trička a čepice patřící Davidu O´Learymu, Lee Dixonovi a dalším fotbalovým hvězdám.

Na západní straně stadionu se nachází obchod Arsenal The Armoury, který nabízí sportovní oblečení i módní zboží pro muže, ženy i děti.

Nejbližší stanice metra Arsenal.

Zdroje:
http://www.arsenal.com/home

Oficiální webová stránka: www.arsenal.com/home

Mohlo by vás také zajímat

Chelsea FC

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY