PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Freiburg - Německo

Základní informace

Freiburg, přezdívaný klenot Schwarzwaldu, je historické univerzitní město nedaleko švýcarských a francouzských hranic v německé spolkové zemi Bádensko-Württembersko.

Nemecko Freiburg im Breisgau Nemecko Freiburg im Breisgau Nemecko Freiburg im Breisgau, Freiburg Minster cathedral

Freiburg leží u řeky Rýn na úpatí pohoří Schwarzwald a žije v něm asi 230 000 obyvatel. Jeho historie sahá až do 11. století, kdy na návrší, dnes zvaném Schlossberg, založil vévoda Berthold II. von Zähringen mocný hrad. Kolem něj poté začala vznikat osada, která už v roce 1120 získala městská práva. Město velmi rychle bohatlo díky těžbě stříbra, a tak mohlo své dlouhodobé spory s vládnoucími hrabaty z Freiburgu vyřešit tak, že se vykoupilo z jejich područí a začalo spadat pod ochranu Habsburků. V roce 1457 tu dokonce Albrecht VI. Habsburský založil jednu z nejstarších a nejproslulejších univerzit v Německu Albert-Ludwigs-Universität.

Kromě kvalitního vysokého školství je město známé především díky dobrému počasí, množství vinic a je proslulé i jako rodiště fenomenologického filozofa Martina Heideggera.

Zvláštností Freiburgu jsou potůčky, protínající ulice Starého města. Celkem jich je tu 15,5 kilometrů a na některých místech dosahují šířky až 75 cm. Už od roku 1220 potůčky přivedené z řeky Dreisam, do níž zase za městem vtékají, sloužily k zásobování města vodou, odvodu dešťové vody a jako zdroj vody při požáru. Měšťané se skrze tuto vodovodní síť zbavovali do 16. století, kdy to městská rada zakázala, svých odpadků. Pověst říká, že ten, kdo náhodou vkročí či spadne do tohoto potůčku, si vezme obyvatele Freiburgu.

K turistickým lákadlům tu patří i dvě brány, které dříve bývaly součástí opevnění, množství kostelů, Bramborový trh či radniční náměstí se dvěma radnicemi: základy první začaly vznikat už ve 13. století, kdy tu bývalo místo pro městského písaře. Tato červená budova nese název Stará radnice. Naproti tomu Nová radnice je bílý rohový dům se dvěma štíty, který svou podobu získal v 19. století. Schlossberg, kolem něhož město začalo vznikat, nabízí ideální možnost procházek, ale k vrcholu s rozhlednou vyveze zájemce i lanovka.

Oficiální webová stránka: www.freiburg.de

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY