PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Füssen - Německo

Základní informace

Füssen je malebné městečko a příjemné rekreační centrum v podhůří Alp, ležící u rakouských hranic v německé spolkové zemi Bavorsko. Ve městě se také nachází 12 metrů vysoký vodopád Lechfall.

Hohes Schloss, Füssen, Německo

Osada na horním toku řeky Lech v nadmořské výšce 808 metrů vznikla už v době Římanů. Založena byla na významné obchodní cestě Via Claudia Augusta, což jí přinášelo značné bohatství. K největšímu rozkvětu však došlo v pozdním středověku, o čemž svědčí dochované budovy v nevelkém centru, ale především řada štítových domů v Reichenstrasse. Ze stejné doby zůstaly i zbytky městského opevnění s pěti vížkami a branou Sebastiantor.

O významu Füssenu, který získal městská práva už na konci 13. století, svědčí i fakt, že tu od roku 1313 do počátku 19. století měli své letní sídlo biskupové z Augsburgu. Jejich hrad, tyčící se na skále vysoko nad městem, založil v roce 1291 falckrabě Ludvík II. Přísný a brzy se stal jedním z nejvýznamnějších hradů v celé oblasti. Zásadní přestavbou prošla tato pozdně gotická stavba v letech 1490 až 1503. Dnes v ní má sídlo státní galerie.

K dalším významným stavbám ve městě patřil benediktinský klášter. Spolu s kostelem byl zasvěcen svatému Magnovi, který si na tomto místě zřídil v roce 748 poustevnu. Na jeho hrobě pak byl v 9. století založen klášter, z něhož se však do dnešních dnů dochovala jen krypta z konce 10. století s fragmenty nástěnných maleb a románská věž. Na přelomu 17. a 18. století byl klášter významně rozšířen, ale už v roce 1802 došlo v rámci sekularizace k jeho zrušení. Dnes na jeho místě stojí rozsáhlá barokní budova, v níž sídlí radnice a městské muzeum. Nepřehlédnutelný je vedlejší kostel svatého Magna, přestavěný do barokní podoby.

Významné turistické centrum mezi horami a nádhernými jezery je nejjižnějším bodem asi čtyři sta kilometrů dlouhé tzv. Romantické cesty, která Füssen spojuje s Würzburgem.

Oficiální webová stránka: https://www.fuessen.de

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY