PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 4x

Glastonbury - Anglie

Základní informace

Glastonbury je město s necelými devíti tisíci obyvateli, které leží asi deset kilometrů jižně od Wellsu v hrabství Somerset.

Glastonbury, Anglie Glastonbury Tor, Glastonbury, Anglie

Z dob prehistorie se tu dochovaly legendy o ostrově Avalon, tedy o místě mrtvých, takže celý kraj oplývá bohatou mystikou. Dle legendy sem také zavítal mladý Ježíš. Římané tu totiž těžili olovo a jeden z dolů patřil příbuznému Ježíšovy matky Marie, zámožnému obchodníku Josefu Arimatejskému. Právě tento muž měl obracet místní obyvatele na křesťanství a dle pověsti je to právě on, kdo sem přinesl svatý grál. Pro jeho uschování také založil proslulé Glastonburské opatství, díky němuž se město stalo jedním z nejvýznamnějších poutních míst v celé Anglii.

Za zhlédnutí tu však stojí více zajímavostí. Pozornosti návštěvníků Glastonbury by neměl ujít kostel svatého Jana Křtitele z 15. století, jehož věž je považována za jednu z nejkrásnějších v celém Somersetu. V interiéru pak lze obdivovat nádherný strop z dubového dřeva a vitráž, zobrazující legendu o svatém Josefu Arimatejském. Nedaleko se dochovala i budova tzv. Tribunálu ze 14. století. Původně tady opati řídili soudní procesy a později byla stavba přeměněna na ubytovnu pro poutníky, kteří se sem zdaleka sjížděli.

Historii města i jeho okolí se věnuje tzv. Lake Village Museum, tedy Muzeum jezerní vesnice. Uchovává předměty především z doby železné, které byly nalezeny v osadách na jezeře pod kopcem Tor.

Největší pozornost široké veřejnosti se ke Glastonbury upírá na počátku léta. U nedalekého města Pilton totiž každý třetí červnový týden probíhá proslulý Glastonbury Festival. Během tří dnů největšího a jednoho z nejdůležitějších hudebních festivalů, který se pořádá už od roku 1970, si mohou zájemci poslechnout hudbu mnoha žánrů a užít si i divadelních a tanečních představení.

Rada: Neplánujete-li si vychutnat hudbu, vyhněte se Glastonbury během festivalu. Místo v té době připomíná nedobytné obležení, k němuž stojí auta několikakilometrové kolony.

Oficiální webová stránka: https://www.glastonbury.co.uk

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY