PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Gloucester - Anglie

Základní informace

Gloucester je město s nádhernou katedrálou na hranicích s Walesem v anglickém hrabství Gloucestershire.

Na východním břehu řeky Severn založili Římané na počátku našeho tisíciletí základnu, odkud kontrolovali Wales. Později tu vznikl také domov pro vysloužilé vojáky. Díky řece, která se stala jednou z nejrušnějších obchodních stezek v Evropě, město bohatlo a rostlo. Na politickém vrcholu se ocitlo už za doby Normanů. Právě zde se Vilém Dobyvatel setkával se svou šlechtickou radou a tady také nařídil sepsání všech pozemků v království. Výsledkem tohoto rozhodnutí byla roku 1086 proslulá kniha Domesday Book.

Ve středověku nabývalo město na významu i v oblasti náboženské a tehdy se tu také začala stavět velkolepá katedrála. Vše se však změnilo, když řeka Severn začala být obtížně splavná a obchodníci, sídlící do té doby v Gloucesteru, se přestěhovali do Bristolu. Místní se sice pokusili zvrátit tento úpadek výstavbou kanálu mezi Gloucesterem a Sharpness, ale oživení se podařilo jen na krátký čas.

Gloucester se může pyšnit několika kostely, mezi něž patří Normany založený kostel svatého Mikuláše, Panny Marie de Lode s normanskou kaplí či pozdně středověký kostel s normanskými prvky zasvěcený Panně Marii de Crypt. Mezi všemi však vyniká katedrála, která je považována za jednu z nejkrásnějších v celé Anglii. Na jejím místě již Anglosasové založili klášter, v němž se později usídlil řád benediktinů. Právě ti tu v roce 1069 začali stavět vlastní kostel, který byl dokončený již za neuvěřitelných dvacet let. Klášter byl po staletí svědkem mnoha významných událostí, ale svoji prestiž si získal především poté, co právě tady našel místo svého posledního odpočinku zavražděný Eduard II. K jeho alabastrové hrobce se začali sjíždět poutníci, kteří kostelu i okolnímu městu přinášeli peníze. A právě z nich začal opat Thoky roku 1331 přestavbu kostela do perpendikulárního stylu. Ve stejné době přibyla i 75 metrů vysoká věž.

Jedním z center města je i přístaviště, vybudované v 19. století po otevření kanálu. Dřívější skladiště se změnila v kanceláře, obchody a najít tu lze i National Waterways Museum, zabývající se historií průplavu.

Rada: Jste-li milovníci Harryho Pottera, nenechte si jít katedrálu. Určitě poznáte některá místa, která se objevují ve filmu.

Oficiální webová stránka: www.thecityofgloucester.co.uk

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY