PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Goslar - Německo

Základní informace

Goslar je půvabné město na severozápadním úpatí pohoří Harz asi 70 kilometrů jihovýchodně od Hannoveru v německé spolkové zemi Dolní Sasko. Příjemná atmosféra města spolu se starobylou architekturou přispěla roku 1992 k zapsání Goslaru spolu s nedalekými doly na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Kaiserpfalz, Goslar, Německo

Založen byl roku 922 a o dvě století později získal městská práva. V 11. a 12. století tu bylo oblíbené sídlo císařů a v letech 1340 až 1802 se Goslar pyšnil titulem svobodného říšského města. Své bohatství čerpal po staletí především z těžby zinku, mědi a stříbra v lomech v nedalekém Rammelsbergu.

Historické centrum města má skoro kruhový půdorys a nalézt v něm lze takřka 1800 hrázděných domu z různých epoch, což je nejvyšší počet v celém Německu. K těm nejkrásnějším patří Siemenshaus, v němž dříve sídlil pivovar a dnes je otevřený pro veřejnost. Na náměstí Markt je možné obdivovat renesanční kašnu z roku 1546, o padesát let starší cechovní dům s dřevěnými plastikami osmi císařů a pozdně gotickou radnici z 15. století, kde za prohlídku stojí tzv. Čestný sál, jehož strop i stěny zdobí gotické fresky.

Na radnici hned navazuje románský kostel zasvěcený svatému Kosmovi a Damiánovi s románskými vitrážemi a bronzovou renesanční křtitelnicí. K dalším významným svatostánkům ve městě patří románský kostel svatého Petra a Pavla s barokním interiérem a zachovaným tympanonem v jižním portálu z 12. století, pozdně románský klášterní kostel, obklopený poklidnou zahradou a postavený ve 12. a 13. století řádem cisterciáků, a jakubský kostel s románskou konstrukcí a gotickými přístavbami, v němž je možné vidět nádhernou Pietu od Hanse Wittena.

Goslar se pyšní také největším zachovaným románským palácem v Německu. Vznikl v letech 1039 až 1056 a jeho půdorys má rozměry 47×15 metrů. Jeho interiéry zdobí pozdější nástěnné malby z konce 19. století. Před palácem je možné si prohlédnout jezdecké sochy z roku 1910, zpodobňující císaře Fridricha Barbarossu a Viléma I.

Oficiální webová stránka: https://www.goslar.de

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY