PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Grindelwald - Švýcarsko

Základní informace

Obec Grindelwald v oblasti Berner Oberland v kantonu Bern je jedním z nejoblíbenějších letovisek ve švýcarských Alpách. Vesnička leží na úpatí hory Wetterhorn a obklopují ji další vysoké alpské vrcholy. Představuje skvělou základnu pro zimní lyžování i letní horolezectví, adrenalinové sporty či pěší turistiku.

Grindelwald, Švýcarsko

Počátky turistického ruchu v Grindelwaldu sahají až do konce 17. století. V roce 1690 sem zavítal britský ministr Thomas Coxe a spolu se svými přáteli se vydal na túru do zdejších hor. Skutečný rozvoj turismu pak v Grindelwaldu nastal na přelomu 18. a 19. století, což bylo podpořeno zejména zavedením železnice do této oblasti v roce 1890. V současnosti je Grindelwald konečnou zastávkou vlaků přijíždějících přes malebné údolí Lütschental z nedalekého Interlakenu.

S prvním závanem jara se Grindelwald a jeho okolí stává mekkou pro milovníky pěší turistiky. Najdete tu na 300 km značených turistických cest, přičemž nejlepší oblast pro pěší turistiku se rozkládá přímo nad vesnicí. Lanovkou můžete vyjet do okolí vrcholů hor Männlichen, First nebo Pfingstegg a vydat se po některé z mnoha tras. Jedněmi z těch nejoblíbenějších jsou třeba půldenní cesta z hory First ke třpytícímu jezeru Bachalpsee nebo procházka na ledovec Oberer Gletscher, který vyniká fascinujícím modrým zbarvením.

V bezprostředním okolí Grindelwaldu je lyžařským nadšencům k dispozici na 185 km sjezdovek a více než 30 km pro jízdy na běžkách. Návštěvníci mohou využívat celkem 49 lanovek a vleků. Skutečný zážitek představuje jízda lanovkou s výhledem na hřeben hory Eiger (3790 m), která se vypíná mezi Grindelwaldem a sousedním Wengenem. Tato lanovka je se svou délkou přes 6 km jednou z nejdelších lanovek na světě. Procházkou z horní stanice lanovky (Männlichen) se můžete dostat na jiný vrchol, Kleine Scheidegg ve výšce 2061 metrů. V sedle Kleine Scheidegg se pak nabízí možnost vyzkoušet jednu z nejpopulárnějších atrakcí celého Švýcarska – jízdu vlakem na Jungfraujoch, na nejvýše položené nádraží v Evropě umístěné ve výšce 3454 metrů.

Oficiální webová stránka: https://grindelwald.ch

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY