PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Großglockner Hochalpenstraße - Rakousko

Základní informace

Großglockner Hochalpenstraße je proslulá silnice, vedoucí srdcem rakouského národního parku Vysoké Taury.

Hochalpenstrasse, Grossglockner, Rakousko

Cestu, dnes spojující vesnici Bruck u Zell am See s obcí Heiligenblut v údolí Mölltal, využívali již Keltové a Římané. V 17. století dokonce patřila mezi tři nejdůležitější obchodní stezky přes Alpy. Nápad na její zpevnění a vytvoření kvalitní silnice přišel roku 1924, ale realizace projektu Franze Friedricha Wallacka začala až 30. srpna 1930 a první auta tudy projela 3. srpna 1935.

Großglocknerská silnice spojuje rakouské spolkové země Salcbursko a Korutany. Je dlouhá 48 kilometrů (s odbočkami 70 km), projet na ní lze šestadvacet číslovaných zatáček a maximální stoupání dosahuje 13 %. Kolem ní se nachází i množství odpočívadel a parkovišť s vyhlídkovými body, na nichž jsou umístěny informační tabule. Poblíž silnice také vede šest naučných stezek a najít tu lze i dvě návštěvnická centra.

Asi nikdo nemine dvě hlavní vyhlídky. Nejvyšší bod na cestě ve výšce 2 571 m n. m., zvaný Edelweißspitze, nabízí výhled na sedmatřicet vrchů přesahujících nadmořskou výšku tří tisíc metrů a zároveň i na devatenáct ledovců. Z výšiny Kaiser-Franz-Josefs-Höhe v nadmořské výšce 2 369 metrů okouzlí každého pohled na devět kilometrů dlouhý ledovec Pasterze a na 3 789 metrů vysokou nejvyšší horu Rakouska Großglockner, podle níž celá silnice dostala název. Zahlédnout tu lze sviště, kamzíky, kozorožce i orla skalního.

Celá silnice je však sjízdná jen od poloviny května do poloviny září. I tak je nutné se na její zdolání připravit, neboť překonává převýšení 1 748 metrů, přičemž v nejvyšších bodech průměrná roční teplota nepřesahuje –3 °C. Navíc tu je dle statistiky každý rok 250 dnů srážek a sto dnů vane vítr a zimě tu napadne až pět metrů sněhu.

Oficiální webová stránka: https://www.grossglockner.at

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Rakousko

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY