PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Gruyères - Švýcarsko

Základní informace

Gruyères je pohádková podalpská vesnička obklopená kopci a zelenými loukami, která leží v kantonu Fribourg v západním Švýcarsku. Na malebnou vísku a řeku Saane shlíží majestátní středověký hrad, ze kterého se naskýtá nádherný výhled do okolí.

Chateau de Gruyeres, Gruyeres, Švýcarsko Svycarsko Gruyeres, hrad Gruyeres Svycarsko Gruyeres, Maison de Gruyere

Hrad se vypíná na 800 metrů vysokém kopci a v minulosti jej obývala hrabata z Gruyères, a to nepřetržitě od 11. do 16. století. V roce 1554 bohužel v pořadí devatenáctý hrabě, Michel de Gruyères, zbankrotoval a jeho majetek si mezi sebou rozdělili věřitelé. V polovině 19. století hrad získaly bohaté šlechtické rody ze Ženevy, které tu provedly rozsáhlou renovaci. Po druhé světové válce se stavba dostala pod správu kantonu Fribourg a dnes je otevřena veřejnosti.

Vydáte-li se na prohlídku hradu, uvidíte místnosti převážně ze 16. století s dobovým nábytkem, tapiseriemi a freskami. Na zdech visí krajinářské obrazy francouzského impresionisty Camille Corota, který na hradě trávil své tvůrčí prázdniny. Součástí prohlídky je také vstup do nádherně upravené hradní zahrady. Malebné podhradí je plné pitoreskních domků, ve kterých najdeme obchůdky s typickými produkty nebo restaurace se švýcarskými specialitami.

Filmové fanoušky nadchne stálá expozice nejrůznějších příšer a mimozemšťanů v Muzeu HR Gigera, umístěná v malém zámečku St. Germain. Švýcarský surrealista Giger byl tvůrcem vizuálních efektů ve filmu Vetřelec, za něž v roce 1980 získal Oscara. V Gruyères má svůj domov také Muzeum Tibetu s mystickou atmosférou a bohatou sbírkou buddhistického umění, obdivovat tu budete moci na tři stovky soch, obrazů a rituálních předmětů.

Turisté navštěvují vesničku především proto, že proslula výrobou legendárního sýra gruyère, který se tu podle nezměněné receptury vyrábí už od roku 1115. Jeho produkci je možné sledovat v místní sýrárně či mlékárně.

Oficiální webová stránka: https://www.la-gruyere.ch/en

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY