PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Gubalówka - Polsko, Zakopane

Základní informace

Gubalówka je známá a výletníky oblíbená hora, která se vypíná na severozápadní straně města Zakopane v jižní části Polska asi 20 kilometrů severně od hranic se Slovenskem.

Jedno z nejznámějších a nejnavštěvovanějších míst v okolí Zakopaneho leží v Gubalovském předhůří na úpatí polských Tater. Vrchol hory, nacházející se ve výšce 1126 metrů, je snadno dostupný pozemní lanovkou, která během tří a půl minuty překonává výškový rozdíl 300 metrů. Vybudovaná byla roku 1938 a její délka dosahuje 1298 metrů. Po modernizaci v roce 2001 jsou její dva vozy schopny každou hodinu přepravit až dva tisíce turistů.

Gubałówce vévodí 102 metrů vysoká volně stojící mřížová konstrukce, která slouží jako televizní vysílač. Z vršku hory se naskýtá nádherný výhled nejenom na město pod ní, ale i na polské Tatry a rozpoznat lze i Beskydy, Gorce či Pieniny. Návštěvníci tu najdou řadu restaurací, bister a stánků s dárkovými předměty. Mnoho z nich tu také využije příležitosti vyzkoušet jízdu na bobové dráze a odvážní mohou strávit čas v lanovém centru. Oblíbená je i nejvýše položená písečná pláž v Polsku. Hora žije i v zimě, neboť se zde nachází i malé lyžařské středisko se snowparkem a množství běžeckých tras.

S vedlejším o 40 metrů vyšším Butorowskym Wierchem horu spojuje Gubałówski hřeben, po němž vede asi 2 kilometry dlouhá asfaltová cesta bez výraznějšího stoupání. Kolem ní během let vyrostly stánky s občerstvením, suvenýry či cukrovou vatou, takže strádání hladem se tu turisté opravdu bát nemusí.

Rada: Plánujete-li vyrazit spolu se stovkami dalších turistů na vrchol Gubałówky lanovkou, najdete její dolní stanici v Zakopanem pod ulicí Powstańcow Śląskich. Díky velkému parkoviště tu není problém zaparkovat auto a vyrazit do hor.

Oficiální webová stránka: https://www.pkl.pl/gubalowka/gubalowka.html

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY