PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Hamburg - Německo

Základní informace

Hamburg, úplným názvem Svobodné a hanzovní město Hamburg, je po Berlínu druhým největším i nejlidnatějším městem Německa a jednou ze tří německých městských spolkových zemí.

radnice, Hamburg, Německo Hamburg, Německo přístav v Hamburgu, Německo

„Zelené město u vody“, jak bývá Hamburg přezdíván, patří k nejkrásnějším městům v Německu, přestože byl během druhé světové války vybombardován. Svým téměř 2 milionům obyvatel i velkému počtu turistů nabízí příjemnou atmosféru a díky své poloze u ústí Labe do Severního moře i úžasný šarm přímořského přístavu.

Město vzniklo kolem tvrze Hammaburg, kterou tu roku 808 nechal postavit Karel Veliký, který na tomto místě o 26 let později založil i arcibiskupství. V polovině 12. století získalo město spolu s Brémami vedoucí postavení mezi německými hanzovními městy, které mu přineslo nebývalý rozvoj a vliv. Nemalou měrou k tomu přispěl i Fridrich Barbarossa, který Hamburgu roku 1189 udělil daňové privilegium a právo obchodu na dolním toku Labe.

Město však prošlo i spoustou tragédií a katastrof. V 9. století jej napadli Vikingové, roku 1030 jej vypálil polský král Měšek II. Lambert, ve 13. století jej dvakrát v průběhu čtrnácti let okupoval dánský král Valdemar II. Vítězný, roku 1284 (stejně jako i v roce 1842) jej zničil požár a o století později podlehlo 60 % jeho obyvatel moru.

I přesto se město může pyšnit bohatou historií i druhým největším přístavem v Evropě, do nějž každý rok připluje třináct tisíc zámořských lodí, a díky němuž si vysloužilo přezdívku Brána do světa. Právě v přístavu vznikla roku 1883 dnešní historická čtvrť Speicherstadt, která sestává z největšího komplexu skladových budov na světě. Část hamburského přístavu má také až do roku 2028 pronajata Česká republika, a to díky faktu, že jsme po první světové válce stáli na straně vítězů.

Turisté mohou obdivovat i rybí trh, který se tu koná každé ráno už od 18. století, obchodní čtvrť s typickými budovami z červených cihel, moderní architekturu Hafenburgu, 160 ha velké jezero Alster, založené ve 13. století, a nemálo z nich zabloudí i do čtvrti červených luceren Reeperbahn.

Oficiální webová stránka: www.hamburg.de

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY