PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Hampton Court Palace - Anglie, Londýn

Základní informace

Palác Hampton Court je původní královský palác v Londýnském obvodu Richmond, vzdálený necelých 20 km na jihozápad od centra Londýna. S jeho stavbou začal mocný yorský arcibiskup Thomas Wolsey, ale v roce 1526 si jej přivlastnil anglický král Jindřich VIII.

Hampton Court Palace, Londýn, Anglie Fountain Court, Hampton Court Palace, Londýn, Anglie Hampton Court Palace, Londýn, Anglie

Co vše můžete v Hampton Court Palace vidět

Jindřich VIII. si palác z červených cihel velmi oblíbil a strávil zde nejvíc svatebních cest. Palác byl dvakrát přebudován, poprvé samotným Jindřichem a podruhé koncem 17. století, kdy byl úpravami pověřen známý architekt Christopher Wren. Zajímavostí je jistě i fakt, že Jindřich VIII. zde nechal postavit tenisový kurt (ne pro dnešní tenis) a velkolepý orloj, jež ukazuje hodiny, dny, fáze měsíce a stav moře při přílivu a odlivu.

Jako královský palác Hampton Court již neslouží a v současnosti je téměř celý přístupný pro veřejnost. Během prohlídky můžete obdivovat královské ložnice či kaple, různé komnaty, kuchyně a především „Great Hall“ – největší středověkou halu Anglie a také nejstarší anglické divadelní hlediště, kde hrála své hry i Shakespearova společnost.

Zahrady v Hampton Court Palace

Jedním z největších lákadel paláce Hampton Court jsou jeho zahrady, jejichž velikost je opravdu impozantní a přijít si posedět a relaxovat do těchto pečlivě udržovaných zahrad je příjemný zážitek. Nachází se zde i fontána, před kterou si můžete pořídit pěknou památnou fotografii s palácem v zádech. Celé zahrady se rozprostírají na 304 hektarech půdy. V parku se každý rok také koná květinová slavnost Hampton Court Palace Flower Show.

Na území zahrad Hampton Courtu se nachází i pozoruhodný labyrint ze živého plotu. Založen byl v letech 1689 až 1695 Jiřím Londonem a Henrym Wisem pro Viléma Oranžského. Labyrint se rozprostírá na ploše 1300 m² a je dlouhý 800 m. Je pravděpodobné, že byl vytvořen na místě předchozího bludiště vytvořeného pro kardinála Wolseyho. Plot tvořily původně stromky habru, ale časem byly na jeho opravy použity i jiné druhy stromků a keřů. Vstupné je zahrnuto v ceně lístků do paláce.

Oficiální webová stránka: www.hrp.org.uk/HamptonCourtPalace

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY