PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 4x

Hastings - Anglie

Základní informace

Přímořské letovisko Hastings ročně přivítá více než 3,5 milionu návštěvníků. Pobřeží tvořené oblázkovými plážemi je lemováno upravenými fasádami sezónních hotelů, které jako hradba stráží šedivé centrum města. Hastings je známé především jako místo, kde se roku 1066 odehrála pravděpodobně nejvýznamnější bitva anglických dějin.

Hastings, Anglie Hastings Pier, Hastings, Anglie Hastings Pier, Hastings, Anglie

Bitva u Hastings a historie města

Normanský vévoda Vilém se svými barony porazil vojsko anglosaského vévody Harolda a ukončil tak éru anglosaské Anglie. Bitva proběhla asi deset kilometrů severně od města Hastings a na místě, kde zemřel Harold, bylo později vystavěno benediktinské opatství Battle Abbey.

Oblast v okolí Hastings je obývána člověkem už tisíce let. V nedalekých jeskyních byly nalezeny nejrůznější artefakty z doby bronzové. Město Hastings náleželo k prvním přístavům zvaným Cinque Ports (prvních pět přístavů na pobřeží Lamanšského průlivu, které získaly od krále právo vybírat daně jako protislužbu za podporu královské flotily v období před normanským záborem). V 19. století bylo západně od starého města vybudované přímořské rekreační středisko, jehož oblíbenost trvale stoupala.

Letovisko Hastings v současnosti

Dnes má Hastings zhruba 100 tisíc obyvatel a láká návštěvníky z celého světa dlouhými plážemi, příjemným klimatem a atraktivním okolím, které nabízí mnoho možností na trávení volného času (Seven Sisters, Battle Abbey, Bodiam Castle apod.). Ve městě můžete navštívit historické centrum, starý rybářský přístav, moderní čtvrť ideální na nákupy a zábavu nebo třeba podmořské akvárium. Nebo můžete prozkoumat zříceninu hradu na kopci nad městem a rozsáhlou síť jeskyň, jež dříve sloužily pašerákům. Na své si v Hastings přijdou i milovníci vodních sportů a otužilejší plavci. V každém případě byste se tu neměli nudit:)

Vzdálenost od Londýna: cca 110km

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY