PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Hexentanzplatz - Německo

Základní informace

Hexentanzplatz je náhorní plošina a zároveň jedna z nejznámějších a nejoblíbenějších destinací v pohoří Harz v německé spolkové zemi Sasko-Anhaltsko.

Nemecko Thale, view from Hexentanzplatz

Hexentanzplatz, tedy místo tanců čarodějnic, leží ve výšce 454 m n. m. nad údolím Bodental. Je proslavené jako tradiční kultovní místo starých Sasů, kteří zde v noci z 30. dubna na 1. května konali slavnosti k poctě bohyní lesa a hor Hagedisen. Ty však Frankové později zakázali a jejich vojáci strážili plošinu. Místní se však nedali a strážce provokovali v převlečení za čarodějnice na košťatech. To dalo vzniku dnešní velké slavnosti. Poslední dubnový den se tu shromáždí ďáblové, čarodějnice a jiné masky a jejich rejdění doplňuje živá hudba, laserová show a ohňostroje. Každý rok tu stráví noc na první květnový den až deset tisíc lidí.

Od roku 1970 vede z městečka Thale na plošinu lanovka Bodental-Seilbahn, z níž se za dobrého počasí nabízí nádherné výhledy do okolí. Skrze skleněnou podlahu je možné také sledovat údolí Bodental. Nahoře si pak přijdou na své milovníci historie, kultury, ale i flóry a fauny. Vidět tu lze zbytky Sachsenwall, zdi ze žulových kamenů, dlouhé 150 metrů a vysoké až dva metry. Postavená byla v době od roku 750 do 450 př. n. l. a předpokládá se, že tvořila součást rozsáhlého opevnění.

Nachází se zde i jedno z nejstarších otevřených divadel v Německu. Bergtheater Thale založil roku 1903 Heinrich Ernst Wachler a dodnes tu 1 350 diváků může každý den od května do září sledovat mnoho unikátních představení. Jejich záběr je opravdu široký: v kulisách pohoří Harz byl zinscenovaný jak Shakespeare, tak i Pipi dlouhá punčocha.

Celá plošina je posetá sochami podivných stvoření, které tu roku 1996 instaloval Jochen Müller. V jejich středu stojí samotný ďábel, u jehož nohou na kameni sedí homunkulus. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout i muzeum Walpurgishalle, zaměřené na legendy, spojené s touto plošinou, děti si zamilují ZOO s více než sedmdesáti druhy místních zvířat a odvážlivci jistě neodolají bobové dráze.

Oficiální webová stránka: https://www.bodetal.de/poi/hexentanzplatz-1

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY