PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Hohenschwangau - Německo

Základní informace

Hohenschwangau je zámek ležící v obci Schwangau, který nachází se přímo proti zámku Neuschwanstein. Na jeho místě stál už ve 12. století hrad, který byl později poničen a chátral, jeho ruiny získal v roce 1832 král Maximilián II. a nechal je přestavět.

Hohenschwangau v Bavorsku, Německo

Neogotický zámek Hohenschwangau leží nedaleko jezer Schwansee a Alpsee, necelých pět kilometrů od městečka Füssen na jihu německé spolkové země Bavorsko. Na zalesněném kopci na místě dnešního zámku si ve 12. století postavil rod Schwangau hrad Schwanstein. Když v 16. století tento rod vymřel, přešlo celé území do majetku Wittelsbachů. Ti nechali hrad chátrat, takže když se sem v roce 1832 dostal následník trůnů a pozdější král Maxmilián II., našel jen trosky obrostlé břečťanem. I přesto si toto místo zamiloval a rozhodl se tady postavit své letní sídlo. Plány zámku, inspirovaného tudorovskou gotikou a na středověkých základech, vypracoval italský malíř a architekt Domenico Quaglio. Ten však ještě před jeho dokončením zemřel, a tak dohled nad stavbou převzal mnichovských architekt Joseph Daniel Ohlmüller. Výsledkem byla jednoduchá čtyřpodlažní budova s válcovitými věžemi v rozích.

Interiér zůstal dochován ve stylu biedermeieru, typického pro německy mluvící země 19. století. Nástěnné malby byly vyhotoveny dle návrhů malíře Moritze von Schwinda, který v nich připomíná dějiny hradu. Asi nejznámější je výzdoba v tzv. Schwanrittersaal, jenž sloužil jako hradní jídelna. Zobrazena je tu legenda o Lohengrinovi, který dle pověsti žil na tomto kopci a odtud se vydal na svoji slavnou výpravu k Rýnu, aby osvobodil Elsu Brabantskou. Právě tímto příběhem se nechal inspirovat Richard Wagner, který na zámek přijel roku 1865 na pozvání bavorského krále Ludvíka II.

Dnes zámek vlastní a spravuje tzv. Fond vyrovnání rodu Wittelsbachů.

Rada: Stejně jako naprostá většina ze tří set tisíc návštěvníků, kteří každý rok na Hohenschwangau zavítají, si nenechte ujít ani protější zámek Neuschwanstein, postavený Ludvíkem II. Pro vstup do obou pohádkových zámků se vyplatí koupit kombinovaná vstupenka.

Oficiální webová stránka: https://www.hohenschwangau.de

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY