PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Honfleur - Francie

Základní informace

Přístavní městečko Honfleur leží v Normandii v departmentu Calvados. Jeho malebný starý přístav mu dříve zajišťoval hospodářskou prosperitu, později se stal námětem mnohých slavných malířů a dnes významně přispívá ke zdejšímu turistickému ruchu.

Honfleur, Francie Honfleur, Francie Honfleur, Francie

Městečko Honfleur má strategickou polohu u ústí řeky Seiny a jeho námořní tradice je stará více než tisíc let. Již v 11. století se odsud vyváželo zboží a po založení konkurenčního přístavu v nedalekém Le Havru v roce 1517 začali z Honfleur vyplouvat obchodníci a mořeplavci do Severní Ameriky. V roce 1608 odsud například vyrazil diplomat a cestovatel Samuel de Champlain, aby následně v Kanadě založil město Québec. V té době se v honfleurském starém přístavu (Vieux Bassin) čile obchodovalo s koloniemi v Africe, s Azorskými ostrovy či Indií.

O slavné námořní minulosti se návštěvníci města mohou dozvědět více v malém Námořním muzeu (Musée de la Marine), které má sídlo v odsvěceném kostele sv. Štěpána ze 14. století. Vrcholem prohlídky Honfleur je oblast kolem Vieux Bassin, pitoreskního starého přístavu, který na svých plátnech zvěčňovali umělci jako Claude Monet nebo Gustave Courbet. U stánků si tu můžete koupit čerstvé ryby a v restauracích ochutnat rybí speciality a dary moře. Na konci přístavu stojí budova Lieutenance, bývalá rezidence královského místodržícího. Budete z ní mít krásný výhled na tzv. Avant Port – přístav, v němž kotví rybářské loďky.

Srdcem starého města je náměstí sv. Kateřiny (Place Ste-Catherine), lemované kavárnami, restauracemi a obchůdky. Na náměstí stojí neobvyklý dřevěný dvoulodní kostel sv. Kateřiny z 15. století a také samostatná zvonice. Za starým městem se na 100 m vysokém kopci Plateau de Grâce tyčí úchvatná kaple Chapelle Notre Dame de Grâce z počátku 17. století, v jejímž interiéru spatříte stovky děkovných destiček určených Panně Marii.

V Honfleur můžete zhlédnout také několik zajímavých muzejních sbírek. V Musée Eugène Boudin uvidíte díla malíře Boudina, který se v Honfleur v roce 1824 narodil, a také některé výtvory jeho současníků, především Clauda Moneta. V neobvyklém Maison Satie se dozvíte o životě skladatele a spisovatele Erika Satieho a Musée d’Ethnographie et d’Art Populaire je zaměřeno na etnografii a lidové umění.

Oficiální webová stránka: www.ot-honfleur.fr

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Zajímavé články

Parfémy Fragonard

Školní zájezdy Francie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY