PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

i360 - Anglie, Brighton

Základní informace

British Airways i360 je nejvyšší vertikálně stoupající rozhledna ve Spojeném království, která se nachází v srdci Brightonu na jižním pobřeží ostrova.

Roku 2007 začala na místě dřívějšího West Pier asi kilometr západně od Brighton Palace Pier vznikat moderní nadčasová konstrukce nové rozhledny. Jejím autorem je projekční kancelář Marks Barfield Architects, která stojí i za návrhem London Eye. Jejím cílem bylo nahradit staré West Pier, které vyhořelo roku 2003, novým, tentokrát vertikálním molem, které bude přitahovat společenský život i pozornost turistů. I proto v dolní části prostoru umístili dětské hřiště, pláž, kavárnu a restauraci.

Základ konstrukce i360 tvoří úzká jehla, tyčící do výšky 162 metrů. U její paty nastoupíte na kruhovou, po stranách prosklenou plošinu s kapacitou dvě stě osob, která vás pomalu vynese do výšky 138 metrů. Odtud si můžete prohlédnout pobřeží hrabství Sussex i Lamanšský průliv. Nezapomenutelný je pohled na Brighton a jeho okolí, přičemž za jasných dnů je vidět i Beachy Head a výjimečně i skoro padesát kilometrů vzdálený Isle of Wight. Skleněná kapsle startuje každých třicet minut (vždy v celou a v půl) a jízda trvá 25 minut.

Věž byla pro veřejnost otevřena 4. srpna 2016 a má přinést regionu čtyři sta čtyřicet pracovních míst. Investice 46 milionů liber by se měla během několika roků vrátit, neboť cena vstupného je vypočítaná tak, aby i360 vydělalo ročně třikrát více než je výše splátek. Každý rok se přijede kolem 750 000 návštěvníků.

Písmeno „i“ v názvu atrakce má symbolizovat inteligenci, inovaci a integritu. Ne všemi však byl tento projekt přijat s nadšením. Zpočátku jej provázely velké protesty, které vyvrcholily peticí, již podepsalo 1449 osob, mezi nimi i architekt Paul Zara. Těm se nelíbí, že věž změní atmosféru města a je v přímém rozporu s jeho charakterem.

Cesta do oblak, jak bývá tato atrakce někdy nazývaná, se na počátku potýkala s několika problémy. Dvakrát se kabina během cesty zasekla a jednou vandalové poničili sklo. Vše však již bylo vyřešeno a British Airways i360 nabízí zájemcům neopakovatelný zážitek.

Oficiální webová stránka: britishairwaysi360.com

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY