PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Imperial War Museum - Anglie, Londýn

Základní informace

Imperial War Museum je vojensky zaměřené muzeum v londýnském obvodu Lambeth. Jeho sbírky zahrnují vojenské zbraně, auta, knihovnu, archiv fotografií a umělecká díla, která mají vztah k válečným konfliktům 20. století. Budova muzea se nachází na ulici Lambeth Road a její vchod krášlí dvě děla z křižníků Royal Navy. Budova muzea je zapsaná na seznamu chráněných budov. Muzeum má několik poboček, jejichž centrála je právě v Londýně. Je dotováno vládou a částečně i soukromými přispěvovateli.

Imperial War Museum, Londýn, Anglie

Ve Velké Británii se nachází hned několik poboček tohoto muzea: Churchill War Rooms (válečný bunkr v Londýně), HMS Belfast (bitevní křižník kotvící na řece Temži), Imperial War Museum Duxford (letecké muzeum nacházející se severně od Londýna), Imperial War Museum North (pobočka muzea v Manchesteru založena v roce 2002).

Historie muzea Imperial War Museum

Muzeum Imperial War Museum bylo založeno v roce 1917 a oficiálně bylo zřízeno parlamentním zákonem v roce 1920 jako památka na padlé v první světové válce. Muzeum otevřel král Jiří V. dne 9. 6. 1920 v paláci Crystal Palace. Dne 7. července 1936 vévoda z Yorku (budoucí král Jiří VI.) muzeum znovuotevřel v jeho současné budově na Lambeth Road. Ta dříve sloužila jako psychiatrická nemocnice Bethlem Royal Hospital. Od roku 1939 se začaly v muzeu shromažďovat předměty související i s druhou světovou válkou. V letech 1940–46 bylo muzeum pro veřejnost uzavřeno a jeho sbírky byly uskladněny mimo Londýn. Většina exponátů tak byla zachráněna. Některé námořní modely však byly poškozeny výbuchem při německém bombardování galerie Naval Gallery v lednu 1941. Od roku 1953 pak muzeum shromažďovalo exponáty z vojenských operací, do kterých byla od roku 1914 Británie zapojena.

Co si mohou návštěvníci prohlédnout

Sbírky zahrnují nejen exponáty z Británie, ale i z Francie, USA, Německá, Itálie a Ruska. Nachází se zde více než 15 tisíc obrazů, kreseb, soch a více než 30 tisíc plakátů. Návštěvníci zde naleznou předměty z letadel, bojových vozidel, plavidel, uniformy, nášivky, zbraně, medaile. V knihovně se nachází více než 155 tisíc svazků a ve filmovém archivu 40 milionů metrů filmu a více než 6 milionů fotografií a negativů.

Návštěvník se může těšit hned z několika výstav, např. galerie první světové války First World War Galleries. O klíčových okamžicích druhé světové války vypráví výstava Turning Points (1934–1945). Výstava Peace and security: 1945 – 2014 popisuje dění od tzv. studené války až po boje v Afghánistánu a Iráku. O zajímavosti války se lze dozvědět na výstavě Curiosities of War, v novém atriu navrženém podle Fosters + Partners se nachází výstava Svědci války Witnesses to War, kde se představuje devět kultovních předmětů války (tryskové letadlo Harrier a letadlo Spitfire zavěšené na stropě a pod nimi raketa V-2, tank T-34, Reuters Land Rover poškozený při raketovém útoku v Gaze a další).

Nejbližší stanice metra Lambeth North, Waterloo, Elephant & Castle.
Vstupné zdarma. Některé krátkodobé výstavy mohou být zpoplatněné. Návštěva muzea je individuální, doporučuje se však vyhradit si na prohlídku minimálně 2,5 hodiny.

Zdroje:
http://www.iwm.org.uk/…n/your-visit
http://cs.wikipedia.org/…l_War_Museum
http://en.wikipedia.org/…l_War_Museum

Oficiální webová stránka: www.iwm.org.uk/visits/iwm-london

Mohlo by vás také zajímat

HMS Belfast, IWM Duxford

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY