PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Imperial War Museum - Anglie, Londýn

Základní informace

Imperial War Museum je vojensky zaměřené muzeum v londýnském obvodu Lambeth. Jeho sbírky zahrnují vojenské zbraně, auta, knihovnu, archiv fotografií a umělecká díla, která mají vztah k válečným konfliktům 20. století. Budova muzea se nachází na ulici Lambeth Road a její vchod krášlí dvě děla z křižníků Royal Navy. Budova muzea je zapsaná na seznamu chráněných budov. Muzeum má několik poboček, jejichž centrála je právě v Londýně. Je dotováno vládou a částečně i soukromými přispěvovateli.

Imperial War Museum, Londýn, Anglie

Ve Velké Británii se nachází hned několik poboček tohoto muzea: Churchill War Rooms (válečný bunkr v Londýně), HMS Belfast (bitevní křižník kotvící na řece Temži), Imperial War Museum Duxford (letecké muzeum nacházející se severně od Londýna), Imperial War Museum North (pobočka muzea v Manchesteru založena v roce 2002).

Historie muzea Imperial War Museum

Muzeum Imperial War Museum bylo založeno v roce 1917 a oficiálně bylo zřízeno parlamentním zákonem v roce 1920 jako památka na padlé v první světové válce. Muzeum otevřel král Jiří V. dne 9. 6. 1920 v paláci Crystal Palace. Dne 7. července 1936 vévoda z Yorku (budoucí král Jiří VI.) muzeum znovuotevřel v jeho současné budově na Lambeth Road. Ta dříve sloužila jako psychiatrická nemocnice Bethlem Royal Hospital. Od roku 1939 se začaly v muzeu shromažďovat předměty související i s druhou světovou válkou. V letech 1940–46 bylo muzeum pro veřejnost uzavřeno a jeho sbírky byly uskladněny mimo Londýn. Většina exponátů tak byla zachráněna. Některé námořní modely však byly poškozeny výbuchem při německém bombardování galerie Naval Gallery v lednu 1941. Od roku 1953 pak muzeum shromažďovalo exponáty z vojenských operací, do kterých byla od roku 1914 Británie zapojena.

Co si mohou návštěvníci prohlédnout

Sbírky zahrnují nejen exponáty z Británie, ale i z Francie, USA, Německá, Itálie a Ruska. Nachází se zde více než 15 tisíc obrazů, kreseb, soch a více než 30 tisíc plakátů. Návštěvníci zde naleznou předměty z letadel, bojových vozidel, plavidel, uniformy, nášivky, zbraně, medaile. V knihovně se nachází více než 155 tisíc svazků a ve filmovém archivu 40 milionů metrů filmu a více než 6 milionů fotografií a negativů.

Návštěvník se může těšit hned z několika výstav, např. galerie první světové války First World War Galleries. O klíčových okamžicích druhé světové války vypráví výstava Turning Points (1934–1945). Výstava Peace and security: 1945 – 2014 popisuje dění od tzv. studené války až po boje v Afghánistánu a Iráku. O zajímavosti války se lze dozvědět na výstavě Curiosities of War, v novém atriu navrženém podle Fosters + Partners se nachází výstava Svědci války Witnesses to War, kde se představuje devět kultovních předmětů války (tryskové letadlo Harrier a letadlo Spitfire zavěšené na stropě a pod nimi raketa V-2, tank T-34, Reuters Land Rover poškozený při raketovém útoku v Gaze a další).

Nejbližší stanice metra Lambeth North, Waterloo, Elephant & Castle.
Vstupné zdarma. Některé krátkodobé výstavy mohou být zpoplatněné. Návštěva muzea je individuální, doporučuje se však vyhradit si na prohlídku minimálně 2,5 hodiny.

Zdroje:
http://www.iwm.org.uk/…n/your-visit
http://cs.wikipedia.org/…l_War_Museum
http://en.wikipedia.org/…l_War_Museum

Oficiální webová stránka: www.iwm.org.uk/visits/iwm-london

Mohlo by vás také zajímat

HMS Belfast, IWM Duxford

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY