PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Ingolstadt - Německo

Základní informace

Ingolstadt je město u ústí řeky Schutter do Dunaje asi 70 kilometrů severně od Mnichova v německé spolkové zemi Bavorsko.

Nemecko Ingolstadt Castle, Army Museum

První zmínka o osídlení na tomto místě pochází z roku 806, ale městská práva tato osada získala až v polovině 13. století. V letech 1392 až 1447 tu byla rezidence bavorských vévodů, 25 let poté zde byla založena první bavorská univerzita, z níž později vzešlo jádro protireformace, a v druhé polovině 18. století tady vznikl i řád Iluminátů. Místní se pyšní i faktem, že právě v jejich městě byl roku 1516 vydán první zákon na světě týkající se potravin a nápojů, který zaručoval kvalitu výroby piva bez příměsí. V letech 1826 až 1848 tu vyrostla pevnost, která sloužila a do roku 1945. Z ní se dochovala jen část hradeb. Za nimi pak stojí starší, gotické ze 14. století, jejichž součástí byla dodnes zachovaná věž Taschenturm a brána Kreuztor.

Dřívější sídlo vládnoucího rodu Wittelsbachů nabízí kromě bohatých dějin, odrážejících se ve významných středověkých, renesančních i barokních stavbách, i kulturní dění a oblíbené centrum nákupů.

K významným památkám města patří pozdně gotický chrám Panny Marie, jehož základní kámen byl položen v roce 1425. Jeden z největších chrámů v Bavorsku z tohoto období se pyšní dvěma čtyřhrannými věžemi, nádhernými vitrážemi a původním goticko-renesančním hlavním oltářem z roku 1572. Za pozornost stojí i Kostel Panny Marie Vítězné, který v 18. století postavil Cosmas Damian Asam. V okázalém barokním interiéru lze najít největší fresku na plochém podkladu na světě či slavnou monstranci na památku bitvy u Lepanta.

V tzv. Novém zámku našlo své místo Bavorské vojenské muzeum, vystavující armádní výzbroj od 14. století do konce druhé světové války, ale i 17 tisíc cínových vojáčků. Za prohlídku stojí i Německé muzeum dějin medicíny v barokní budově Staré anatomie, kde si je možné prohlédnout množství historických lékařských nástrojů i zahradu s léčivými bylinkami. Nejnavštěvovanější je však patrně Audi Zentrum Ingolstadt, dokumentující ve třech podlažích vývoj automobilů i motorek Audi.

Rada: Chcete-li si užít atmosféru historického středověkého města, zúčastněte se noční procházky s ponocným.

Oficiální webová stránka: https://www.ingolstadt-tourismus.de

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY