PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 5x

Interlaken - Švýcarsko

Základní informace

V regionu Bernských Alp leží mezi dvěma jezery městečko Interlaken, nad kterým se tyčí majestátní vrcholky hor Eiger, Mönch a Jungfrau. Město proslulo především coby centrum turistiky, lyžování a také adrenalinových sportů.

Svycarsko Interlaken

Název pětitisícového města Interlaken vznikl už ve 12. století, kdy zde byl založen augustiniánský klášter. Ten dostal jméno Inter Lacus, což v latině znamená „mezi jezery“. Město totiž skutečně zaujímá polohu mezi dvěma nádhernými horskými jezery, Thunersee a Brienzersee. Původní klášter dnes již sice neexistuje, nicméně na jeho základech ve 14. století vznikl starobylý hrad, který byl během své historie několikrát přestavován. Dnes do něj návštěvníci Interlakenu chodí obdivovat expozici cínových figurek, které jsou stylizovány do scén z vojenských konfliktů z celého světa.

Většina turistů však do Interlakenu přijíždí kvůli sportovnímu vyžití. Prim tu hraje především lyžování, město je totiž vstupní branou do okolních horských středisek v oblasti Jungfrau, Wengenu a dalších. V létě je oproti tomu ideálním výchozím bodem pro pěší turisty a horolezce. Turisté začali Interlaken a jeho okolí objevovat už v 19. století a návštěvníci oblasti se o počátcích zdejší turistiky mohou dozvědět více v Muzeu turistiky, které sídlí v sousední obci Unterseen na protějším břehu řeky Aare.

Velkým lákadlem Interlakenu a současně jeho největší a nejnovější atrakcí je tzv. Mystery World na okraji města. Založil jej švýcarský spisovatel a badatel Erich von Däniken na místě starého vojenského letiště a jedná se o tematický park s několika pavilony, v nichž se můžete seznámit se záhadami lidské historie. Uvidíte tu kruhy v obilí, dozvíte se informace o Mayích a jejich tajemném kalendáři, evropských megalitických stavbách, pyramidách či o osídlování vesmíru.

Oficiální webová stránka: www.interlaken.ch

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY