PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Irish National Stud - Irsko

Základní informace

Irish National Stud je státní hřebčín zaměřený na chov plnokrevníků, který se nachází v Tully, jen několik kilometrů od města Kildare.

Hřebčín založil v r. 1900 výstřední anglo-irský plukovník William Hall-Walker, který prodával hříbata na základě hvězdné konstelace v době jejich narození. Stáje vždy vybavoval stropním oknem, aby na koně dopadalo sluneční i měsíční světlo. V r. 1915 odkázal hřebčín britské koruně a za odměnu mu byl udělen titul lord Wavertree.

Hřebčín je přístupný návštěvníkům, kteří mohou sledovat výcvik koní. Výběh pro kobyly je obvykle oddělen od výběhu pro hřebce. K vidění je i zvláštní box, ve které kobyla tráví s hříbětem několik nerušených dní po porodu. Hřebčín má vlastní kovárnu a sedlářství a nachází se zde dokonce i Muzeum koní, které zaujímá starou stáj a přibližuje význam koní v životě Irů.

Na pozemcích hřebčína se rozprostírá japonská zahrada, kterou nechal vybudovat lord Wavertree. Zahrady vymezil v letech 1906–10 japonský architekt Tassa Eida s pomocí syna Minoru a čtyřiceti asistentů. Působivý soubor stromů a keřů zahrnuje javory, moruše, bonsaje, magnolie, posvátné bambusy a třešně. Zahrada byla ztvárněna jako alegorická pouť člověka od kolébky ke hrobu. Pomyslná pouť začíná bránou Zapomnění (jeskyně) a končí bránou Věčnosti (meditační zenová skalka). Japonská zahrada je posetá různými skalkami, symbolickými kamennými svítilnami a můstky.

Zdroj:
Společník cestovatel – Irsko, nakladatelství Ikar
http://irishnationalstud.ie/

Oficiální webová stránka: irishnationalstud.ie

Mohlo by vás také zajímat

Newmarket

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY