PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 1x

Königsee - Německo

Základní informace

Königssee je nádherné horské jezero s průzračnou vodou v národním parku Berchtesgaden v jihovýchodním Bavorsku.

Königsee, Berchtesgaden, Německo

Přestože se může zdát, že název jezera souvisí s německým výrazem pro krále König, ve skutečnosti jeho pojmenování vychází z mužského jména Kuno. Původně se také jezero jmenovalo Kunigsee, z čehož zkomolením vznikl dnešní název.

Königssee se může pyšnit několika německými NEJ – jedná se nejvýše položené jezero v této zemi, ale zároveň i nejhlubší a jedno z nejčistších. Leží uprostřed hor v nadmořské výšce 600 metrů, jeho hloubka dosahuje 188 metrů a má délku 8 km. Svým podlouhlým tvarem a nevelkou šířkou připomíná spíše severský fjord a stejně tak i vzniklo činností ledovce v poslední době ledové.

Na jezeře se nachází jediný ostrůvek. Leží v jeho severní části a jeho oficiální pojmenování je Christlieger. Často však bývá nazýván podle sochy Jana Nepomuckého Ostrovem svatého Jana. Dostat se na něj lze stařičkou lodí, která tu funguje od počátku 20. století. Dnes je však kvůli zachování čistoty jezera poháněna elektřinou. Vyplouvá z přístaviště Königssee Seelände a při plavbě nabízí nádherné výhledy. Projíždí kolem třetí nejvyšší hory Německa zvané Watzmann, jehož masiv je dle pověsti zkamenělý král s rodinou, potrestaný za svou krutost. Úchvatný výhled se naskýtá i na východní straně jezera na vodopád Königsbach, padající z výšky osmi set metrů. Na západním břehu jezera loď zastavuje na poloostrově svatého Bartoloměje, pojmenovaném po kostelíku zasvěceném patronovi pastevectví. Na tomto těžce přístupném místě vznikl roku 1134, ale dnešní podoba, ovlivněná otomanskou architekturou, pochází až z konce 17. století.

Celý národní park Berchtesgaden sloužil po dlouhá léta jako lovecký revír Bavorského království. Proto na ostrově vznikl lovecký zámeček, v němž dnes sídlí rodinná restaurace.

Rada: Na poloostrově si v restauraci vychutnejte uzené pstruhy a síhy, vylovené přímo z Königssee. Jinou příležitost k tomu mít nebudete, protože zde až na tuto výjimku platí zákaz rybaření.

Oficiální webová stránka: https://www.koenigssee.de

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY