PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 4x

Kenilworth Castle - Anglie

Základní informace

Kenilworth Castle jsou ruiny hradu z 12. století, které se nachází severně od města Warwick ve střední Anglii. Hrad několikrát navštívila během své vlády královna Alžběta I. Dnes jsou na hradě k vidění zrekonstruované tudorovské zahrady.

Kenilworth Castle, Anglie

Ve 20. letech 12. století postavil komorník Jindřicha I. Geoffrey de Clinton na malém pahorku v srdci West Midlands mohutný hrad z červeného pískovce, jehož stěny dosahovaly šířky až šesti metrů. Jeho velkolepý projekt zahrnoval i rozsáhlý park o rozloze 1600 ha, umělé jezero s vodním příkopem, obepínající hrad, a augustiniánské převorství, které brzy vlastnilo více kostelů než jakékoli jiné převorství v Anglii.

Nádherný hrad i jeho okouzlující okolí však padlo do oka králi Jindřichu II., který pozemky i s budovami prostě zabavil. Poté se majitelé často střídali, ale hrad stále perfektně plnil svou obrannou funkci. Dobyt byl jenom jednou a to po šesti měsících obléhání vojsky krále Jindřicha III., kdy posádka se už nemohla bránit kvůli nemocem a vyhladovění.

Ve středověku se tu také konaly velkolepé rytířské turnaje, neboť Kenilworth Castle byl jedním z pěti hradů v Anglii, které získaly toto prestižní povolení.

V průběhu staletí majitelé pevnost přestavovali a dostavovali, takže dnes tu lze vidět úžasnou směs středověké a renesanční architektury. Zásadní změny zde provedl Robert Dudley, velká láska královny Alžběty I. Ten roku 1575 vše proměnil tak, aby byly hrad a jeho okolí hodny návštěvy královny. Návštěv bylo nakonec více a podrobnosti o nich se lze dozvědět na výstavě umístěné ve vstupní bráně hradu. Stejné královně byla věnována i zahrada, která po ní dostala jméno. Podle dobových záznamů z příprav na její první návštěvu byla uvedena do původního stavu. Návštěvníci si tu tak mohou prohlédnout renesanční fontánu z bílého mramoru, voliéry či přísně geometricky uspořádané záhony živých plotů, doplněných paletou různobarevných květin.

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY