PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 4x

Kenilworth Castle - Anglie

Základní informace

Kenilworth Castle jsou ruiny hradu z 12. století, které se nachází severně od města Warwick ve střední Anglii. Hrad několikrát navštívila během své vlády královna Alžběta I. Dnes jsou na hradě k vidění zrekonstruované tudorovské zahrady.

Kenilworth Castle, Anglie

Ve 20. letech 12. století postavil komorník Jindřicha I. Geoffrey de Clinton na malém pahorku v srdci West Midlands mohutný hrad z červeného pískovce, jehož stěny dosahovaly šířky až šesti metrů. Jeho velkolepý projekt zahrnoval i rozsáhlý park o rozloze 1600 ha, umělé jezero s vodním příkopem, obepínající hrad, a augustiniánské převorství, které brzy vlastnilo více kostelů než jakékoli jiné převorství v Anglii.

Nádherný hrad i jeho okouzlující okolí však padlo do oka králi Jindřichu II., který pozemky i s budovami prostě zabavil. Poté se majitelé často střídali, ale hrad stále perfektně plnil svou obrannou funkci. Dobyt byl jenom jednou a to po šesti měsících obléhání vojsky krále Jindřicha III., kdy posádka se už nemohla bránit kvůli nemocem a vyhladovění.

Ve středověku se tu také konaly velkolepé rytířské turnaje, neboť Kenilworth Castle byl jedním z pěti hradů v Anglii, které získaly toto prestižní povolení.

V průběhu staletí majitelé pevnost přestavovali a dostavovali, takže dnes tu lze vidět úžasnou směs středověké a renesanční architektury. Zásadní změny zde provedl Robert Dudley, velká láska královny Alžběty I. Ten roku 1575 vše proměnil tak, aby byly hrad a jeho okolí hodny návštěvy královny. Návštěv bylo nakonec více a podrobnosti o nich se lze dozvědět na výstavě umístěné ve vstupní bráně hradu. Stejné královně byla věnována i zahrada, která po ní dostala jméno. Podle dobových záznamů z příprav na její první návštěvu byla uvedena do původního stavu. Návštěvníci si tu tak mohou prohlédnout renesanční fontánu z bílého mramoru, voliéry či přísně geometricky uspořádané záhony živých plotů, doplněných paletou různobarevných květin.

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY