PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Knaresborough - Anglie

Základní informace

Knaresborough je malebné tržní městečko vysoko nad řekou Nidd necelých 30 kilometrů západně od Yorku v anglickém hrabství North Yorkshire.

Anglie Knaresborough, River Nidd

Jedno z nejstarších měst v Anglii, zmiňované už roku 1086 v Domesday Book, se začalo rozvíjet kolem normanského hradu na skalnatém ostrohu. Hrad prošel velkou rekonstrukcí ve 14. století a byl svědkem mnoha významných událostí. Právě tady byl před svou popravou vězněn Richard II. a sem také prchli rytíři Jindřicha II. po vraždě Thomase Becketa v canterburské katedrále 29. prosince 1170.

Dnes však z hradu Jana z Gentu zbyly jen ruiny. Během občanské války v roce 1644 jej totiž oblehla parlamentní vojska a o dva roky později bylo rozhodnuto o jeho destrukci. Na té se však nejvíce podíleli místní obyvatelé, kteří kámen z hradu rádi využili jako stavební materiál na své domky. Na hradě v budovách kolem tudorovského nádvoří si mohou návštěvníci prohlédnout expozice Old Court House Museum, dokumentující minulost města a události občanské války.

V půvabných uličkách v centru s domy z 18. století se skrývá množství kaváren, restaurací, ale i nádherný kostelík a tržiště. Dle písemných záznamů se v Knaresborough konal první trh už v roce 1206, i když tržní právo městu udělil až roku 1310 Edvard II. Tradice dodnes zůstala zachována a trh se zde koná každou středu.

Většina návštěvníků však do Knaresborough přijíždí kvůli tzv. Mother Shipton´s Cave. Jedná se patrně o nejstarší turistickou atrakci v zemi – zpřístupněná veřejnosti byla už v roce 1630. Právě v této jeskyni se totiž narodila proslulá místní věštkyně Ursula Sontheil, zvaná Matka Shipton. Tato dáma prý předpověděla porážku španělské Armady, velký požár Londýna roku 1666, dvě světové války, ale i technické vynálezy, jako jsou auta či letadla. Už méně se dnes připomíná, že pro konec světa určila rok 1881.

Velkým lákadlem je i nedaleký pramen, stékající po skále. Všechny předměty totiž, které do proudu vody vložíte, zkamení. Může za to vysoká koncentrace vápníku ve vodě, který předměty obalí silnou vrstvou.

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Anglie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY